Ja emrat e 120 deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë

KSHZ dje publikoi rezultatet e para zgjedhore. Sipas këtyre rezultateve, këta janë 120 deputetët në përbërjen e ardhshme parlamentare, ku koalicioni LSDM-Besa do të ketë 46 deputetë, VMRO-DPMNE 44, BDI 15, ASH-AAA 12, Levica 2 dhe PDSH një deputet. Gazeta Lajm ju sjell emrat e 120 deputetëve të rinj:

Koalicioni Mundemi i udhëhequr nga LSDM:

Njësia e parë zgjedhore

1. Nikolla Dimitrov
2. Milla Carovska
3. Damjan Mançevski
4. Monika Zajkova
5. Darko Kaevski
6. Goran Misovski
7. Kastriot Rexhepi
8. Marija Georgievska

Njësia e dytë zgjedhore

1. Oliver Spasovski
2. Sanja Llukarevska
3. Muhamed Zeqiri
4. Daniella Markovska
5. Martin Kostovski
6. Ljatife Shikovska
7. Bastri Bajrami

Njësia e tretë zgjedhore

1. Lupço Nikollovski
2. Jagoda Shahpaska
3. Sashko Nikollov
4. Maja Moraçanin
5. Nenad Kociq
6. Sonja MIhajllovska
7. Lupço Ballkovski
8. Marija Angellova
9. Ilija Nikollovski

Njësia e katërt zgjedhore

1. Zoran Zaev
2. Sonja Mirakovska
3. Mile Talevski
4. Daniella Koleva
5. Panço Minov
6. Marija Kostadinova
7. Kostadin Kostadinov
8. Lolita Ristova
9. Pavle Trajanov
10. Kole Çarakçiev

Njësia e pestë zgjedhore

1. Radmilla Shekerinska
2. Jovan Mitreski
3. Bisera Stojçevska-Kostadinova
4. Llaze Tanevski
5. Beti Naumovska-Rabaxhievska
6. Enes Ibrahim
7. Bobi Mojsoski
8. Zhaklina Llazarevska

Njësia e gjashtë zgjedhore

1. Bilall Kasami
2. Fanica Nikollovska
3. Bejxhan Iljas
4. Fadil Zendeli

Koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE

Njësia e parë zgjedhore

1. Gordana Siljanovska – Davkova
2. Timço Mucunski
3. Sinisha Stojanovski
4. Beti Stamenkovska-Trajkovska
5. Lupço Dimovski
6. Lupço Prenxhov
7. Velika Stojkova-Serafimovska

Njësia e dytë zgjedhore

1. Vllado Misajllovski
2. Rashela Mizrahi
3. Brane Petrushevski
4. Ivan Soiljkoviq
5. Zhaklina Peshevska
6. Darko Kostovski
7. Bojan Stojanovski
Njësia e tretë zgjedhore
1. Igor Janushev
2. Ivan Jordanov
3. Bllagica Llasovska
4. Ivanka Vasilevska
5. Stojan Millanov
6. Igor Zdravkovski
7. Mile Lefkov
8. Nikolla Micevski
9. Daniella Hristova
10. Marija Petrushevska

Njësia e katërt zgjedhore

1. Aleksandar Nikollovski
2. Ane Llashkoska
3. Dajanço Eftimov
4. Eli Panova
5. Zoran Jovançev
6. Petar Risteski
7. Zdravko Trajanov
8. Angelina Petkova
9. Zllatko Penkov
10. Jadranka Pockova

Njësia e pestë zgjedhore

1. Igor Durllovski
2. Antonio Milloshoski
3. Sillvana Angelevska
4. Kiril Pecakov
5. Jovan Jauleski
6. Ollga Llozanovska
7. Gjorgjija Stojkovski
8. Lidije Petkovska

Njësia e gjashtë zgjedhore

1. Dafina Stojanoska
2. Aleksandar Veljanovski

Bashkimi Demokratik për Integrim- BDIStrugaLajm

Njësia e parë zgjedhore

1. Izet Mexhiti
2. Arben Ziberi

Njësia e dytë zgjedhore

1. Arbër Ademi
2. Berat Ajdari
3. Merita Kollçi Koxhaxhiku

Njësia e pestë zgjedhore

1. Talat Xhaferi
2. Ismail Jahoski
3. Arbana Pasholli

Njësia e gjashtë zgjedhore

1. Ali Ahmeti
2. Florin Besimi
3. Arta Bilalli Zendeli
4. Naser Nuredini
5. Bajram Rexhepi
6. Vjollca Ademi
7. Bajram Kadrija

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët- Alternativa

Njësia e parë zgjedhore

1. Skender Rexhepi
2. Abdulla Saliu

Njësia e dytë zgjedhore

1. Afrim Gashi
2. Elmi Aziri
3. Safije Sadiku Shahini

Njësia e pestë zgjedhore

1. Syrija Rashidi

Njësia e gjashtë zgjedhore
1. Zijadin Sela
2. Adnan Neziri
3. Ilire Dauti
4. Hysni Ismaili
5. Halil Snopçe
6. Artina Qazimi

Levica

Njësia e parë zgjedhore

1. Dimitar Apasiev

Njësia e tretë zgjedhore

1. Borisllav Krmov

Partia Demokratike Shqiptare – PDSH

Njësia e gjashtë zgjedhore

1. Menduh Thaçi

In : Aktuale

Loading...
loading...