Ja kush e vrau me gjashtë plumba Hazbi Idrizin

Sot një ngjarje e rëndë ka tronditur gjithë rajonin e Bogovinës por edhe gjithë Maqedonin, pas vrasjes së kryetarit të Bogovinës, Hazbi Idrizi.
Vrasjen e kryetarit e ka kryer ish punonjësi i Komunës së Bogovinës, i cili tani është i lënduar në kokë dhe është transferuar në Shkup. Tani për tani ende nuk dihen motiviet e kësaj ngjarje makabre.
Personi në fjalë ka gjuajtur gjithë plumbat në pistoletë, dhe duke i shkaktuar plagë të rënda kryetarit të Bogovinës. Vrasja është kryer në një kafe në Bogovinë.

StrugaLajm
Loading…


loading…