Ja nga cilat qytete janë 659 të infektuarit me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1715 teste prej të cilave 659 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë: Shkup, 248, Kumanovë-18, Dibër-1, Shtip-8, Prilep-33, Tetovë-40, Strugë-39, Veles-33, Manastir-46, Ohër-47, Kavadar-14, Gostivar-1, Strumicë-2, Kriva Pallankë-4, Radovish-3, Koçani-14, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-1, Pehçevë-1, Berovë-11, Vallandovë-1, Vinicë-11, Dellçevë-5, Sveti Nikollë-17, Kërçovë-4, resnjë-12 dhe Negotinë-21.- Advertisment –

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 774 persona të shëruar, derisa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 23 pacientë.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...