Ja si do të jetë moti në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me të reshura të përkohshme të shiut, të cilat do të jenë më intensive në perëndim dhe në lindje (lokalisht mbi 25l/m2), ndërsa në pjesën jugore edhe kushte për bubullima. Në zonat malore mbi 2000 metra lartësi mbidetare do të ketë reshje të dobëta të borës. Temperatura do të lëvizë prej 5 deri në 13 gradë.

Në Shkup do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut, të cilat do të jenë më intensive në perëndim dhe në lindje, ndërsa në jug edhe me kushte për bubullima. Në zonat malore mbi 2000 metra lartësi mbidetare do të ketë të reshura të dobëta të borës.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri në 10 gradë.

Natën drejt të dielës dhe të dielën paradite do të ketë të reshura të cilat do të jenë më intensive në perëndim.StrugaLajm

Prej të hënës do të mbisundojë mot më i freskët me erë nga veriu, ndërsa në zonat malore do të ketë të reshura të dobëta të borës.
Loading…


loading…