Kaos dhe përleshje, çfarë po ndodh jashtë ceremonisë mortore të Maradonës (VIDEO

Kaos dhe përplasje me policinë. Këto ishin skenat nga Buenos Aires, jashtë Casa Rosada, ku është vendosur për homazhe arkivoli i legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona.

Mijëra njerëz “injorojnë” Covid-19 duke mbajtur me orë të tëra radhë për të përshëndetur arkivolin e legjendës së futbollit. Ngjarja do të zgjasë 48 orë. Mediat raportojnë se rreth 1 milion njerëz pritet të marrin pjesë në ceremoni.

“Dora e Zotit” vdiq të mërkurën si pasojë e një ataku në zemër. 60-vjeçari, vuante nga probleme shëndetësore dhe i ishte nënshtruar disa javëve më pare një operacioni urgjent si pasojë e një mbledhje të gjakut të krijuar jashtë trurit.

Sipas medias argjentinase, maratona pësoi atak në zemër ndërsa ndodhej në shtëpinë e tij në periferi të Buenos Airesit.

In : Aktuale, Sport

Loading...
loading...