Kontrabanduan peshkun në Qafë Thanë ,ndalohen dy persona

Sot (12.02.2023), pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra paraprakisht, Oficerë policorë të Sektorit të Krimit Ndërkufitar Strugë dhe Stacionit Policor të pikës kufitare të Qafthanës kanë ndaluar H.F.(22) dhe Ç. E.(22) në dalje nga vendi. , të dy nga Republika e Shqipërisë.
Gjatë kontrollit në automjetin e tipit Škoda me targa kombëtare shqiptare, u gjetën 232 copë peshqë belushkë Ohri, të cilat ishin objekt i tregtisë së paligjshme nga Republika e Maqedonisë së Veriut në Republikën e Shqipërisë.
H.F. dhe Ç.E. ndalohen dhe pas dokumentimit të plotë të çështjes ndaj tyre do të ngrihet padi e duhur. SPB Ohër, Zëdhënëse Merlina IslamiStrugaLajm
Loading…


loading…