Kremlini: Konflikti me Rusinë është i pashmangshëm nëse Perëndimi dërgon trupa në Ukrainë

 

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha të martën se konflikti me Rusinë do të ishte i pashmangshëm nëse vendet perëndimore dërgonin trupa në Ukrainë.

Ai tha se ato qeveri duhet të konsiderojnë nëse masa ishte në interes të vendit të tyre.StrugaLajm

Në këtë rast, ne duhet të flasim jo për gjasat, por për pashmangshmërinë e një konflikti,” tha Peskov.StrugaLajm

“Këto vende duhet gjithashtu të vlerësojnë dhe të jenë të vetëdijshme për këtë, duke pyetur veten nëse kjo është në interesat e tyre, si dhe në interesat e qytetarëve të vendeve të tyre”, u tha ai gazetarëve gjatë një telefonate të përditshme të martën.

In : Aktuale

Loading...
loading...