Ky është vëllai i vetëm i shtatë motrave Emini (FOTO)

Publiku i njeh mirë një pjesë të motrave Emini nga Prishtina, pasi ato janë mjaftë aktive në jetën publike, shkruan “Kosovarja”.

Njomza Emini, për dy mandate ishte deputete në Kuvendin e Kosovës, duke u bërë edhe deputetja më e re në përbërjen e parë të Kuvendit.

E njohur dhe e pëlqyer nga publiku është edhe Adelina, e cila është këngërare pre vitesh.

Një tjetër këngërare brenda familjes është edhe Vjosa, që vitet e fundit e ka intensifikuar angazhimin në fushën e muzikës, shkruan “Kosovarja”.

Motrat Emini e kanë vetëm një vëlla, që siç mësojmë punon në “Klan Kosova”.

Loading...
loading...Loading…


loading…