Mediat malazeze, Abazoviç ministri i ri brendshëm

Kur kanë ngelur edhe pak ditë nga formimi i qeverisë së re në Malin e Zi, mediat malazeze deklarojnë se Dritan Abazoviç do të jetë ministri i ri brendshëm malazez.

Sipas mediave fqinje, Abazoviç dhe partia do të marrë ministritë e Sigurisë, të Brendshme, të Mbrojtjes dhe agjencitë e shërbimit sekret.

Kryetari i Partisë “Ura”, Abazoviç mori në zgjedhjet parlamentare 4 mandate, duke u bërë një faktor i rëndësishëm në formimit e koalicionit qeverisës në Malin e Zi.

In : Aktuale

Loading...
loading...