Miliarderi përdori brekët e grave si maskë për COVID-19, arrestohet

Me përhapjen e pandemisë shumica e njerëzve janë të detyruar të mbajnë një maskë mbrojtëse pasi dalin nga shtëpia, sidomos kur jetojnë në vende të populluara.

Por një rast i veçantë që ka çuditur edhe policët është ai i miliarderit John McAfee, i cili ka përfunduar në prangat e policisë norvegjeze. Miliarderi ka zgjedhur një maskë ndryshe nga ato të zakonshmet që jemi mësuar të shohim çdo ditë tek njerëzit. Në vend të maskave të certifikuara, ai doli në rrugë me një palë të brendshme grash, transmeton K.J. raportimin e mediave.

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.StrugaLajm


Loading...
loading...