Ministri Osmani në takim me ndërkombëtarët: Në fokus, domosdoshmëria e respektimit te Marrëveshjes së Ohrit

Ministri Osmani në takim me ndërkombëtarët: Në fokus, domosdoshmëria e respektimit te Marrëveshjes së Ohrit

Domosdoshmëria e respektimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit dhe përshpejtimi i procesit të integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut ka qenë në fokusin e takimeve të sotme të kryediplomatit shqiptar të RMV-së, Bujar Osmani me ambasadoren amerikane, Angela Ageler, ambasadoren gjermane, Petra Dreksler, ambasadorin britanez Metju Lloson dhe ambasadorin holandez Dirk Jan Kop.

Ministri Osmani në postimet e tij në rrjete sociale veç tjerash ka shprehur edhe mirënjohjen ndaj miqve të shtetit për mbështetjen aktive në rrugëtimin euroatlantik të vendit.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...