MOMENTI I FRIKSHËM KUR SHEMBET PALLATI GJATË TËRMETIT TË FUQISHËM QË SHKUNDI TURQINË(VIDEO)

Momenti kur godina e shembur pas tërmetit të fuqishëm që goditi Egjeun, Turqinë dhe Greqinë.

Mediat turke bëjnë me dije se si pasojë e lëkundjeve të tërmetit, janë shembur disa ndërtesa, por deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me numrin e të lënduarve.
Ndërkohë përmes një postimi në Tëitter ministri Ministri i Brendshëm Süleyman Soylu shrkuan se deri më tani sipas informacioneve janë shembur 6 ndërtesa në Bornova dhe Bayrakl?.

Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa.

Loading...
loading...Loading…


loading…