Mot me diell dhe me vranësira lokale, vende-vende shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell, me vranësira të ndryshueshme lokale, në vende-vende do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve afatshkurtra të rrëmbyeshme të shiut me bubullima të rralla. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej nëntë deri në 21 gradë, ndërsa temperatura e ditës do të lëviz prej 29 deri 36 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell, me vranësira mesatare lokale dhe me erë të lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm.

Temperatura e mëngjesit deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 35 gradë.StrugaLajm

Të dielën do të mbizotërojë mot stabil dhe i thatë, por lokalosht nuk është është përjashtuar paraqitja e reshjeve afatshkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Nga e hëna në vende-vende pritet të mbajë mot jostabil me vranësira, me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe me erë të përforcuar.
Loading…


loading…