MSH:Ja nga cilat qytete jane 445 te prekurit me koronavirus ne Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2441 testime të realizuara, 445 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Vetëm në Shkup janë regjistruar 249 raste të reja, Kumanovë-12, Shtip-13, Prilep-25, Tetovë-16, Strugë-7, Veles-7, Manastir-14, Ohër-12, Kavadarc-3, Gostivar-12, Gjevgjeli-2, Strumicë-36, Kriva Pallankë-5, Radovish-7, Koçan-6, Probishtip-1, Berovë-2, Vinicë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-6 dhe Resnjë-1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 194 pacientë të shëruar nga korona virusi.

In : Aktuale

Loading...
loading...