Muftiu i Strugës,Salim Sulejmani në prag të Ramazanit ndihmon nevojtarët

Sot më (31.03.2022) pas një dite të ngjeshur me aktivitete dhe takime, myftinia e Strugës me në krye myftiun Mr. Salim ef. Sulejmanin dhe shefin e kabinetit të myftiut, Shefit ef. Ajredinin, shpërndau 200 pako me mish për familjet e varfëra në prag të muajit të bekuar të Ramazanit.
Myftiu falënderoi Reis Uleman e BFI-së, hfz Shaqir Fetahun për mbështetjen e dhënë myftinisë e cila me rastin e fillimit të muajit të bekuar gëzoi familjet varfëra dhe jetimët.

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...