Ndërron jetë ish-deputeti nga Struga

Ka ndëruar jetë ish deputeti i LSDM-së nga Struga Stojçe Kovaçevski, ndërsa për vde*kjen e tij njoftoi Radmilla Shekerinska, informon Zhurnal.
Kovaçevski ishte mjek i mjekësisë interne.

“Përgjithmonë iku shoku jonë, bashkëluftëtari jonë socialdemokrat, mjek i mjekësisë interne dhe ish deputet, Stojçe Kovaçevski nga Struga. Kujtimet e këtij njeriu të shkëlqyeshëm gjithmonë do të ngelen tek ne. Ndershmëria e tij, principet e drejtësia e bënë person të veçantë në politikë. Ngushëllime familjes”, ka shkraur Shekerinska në FB.//Zhurnal.mk

Loading...
loading...Loading…


loading…