Ndodh edhe kjo në Maqedoni:Mësuesi kapet me drogë

“Me datë 22.03.2023 në ora 18:20 në Prilep, nga zyrtarë policorë gjatë kontrollit të shtetasit me inicialet V.A. (54) nga Prilepi, është gjetur një lëndë me ngjyrë të bardhë. Personi është privuar nga liria dhe pas dokumentimit të ngjarjes do të vijojë kallëzimi përkatës”, njoftoi policia.

Para disa ditësh, po ashtu në aksionin policor për shpërbërjen e rrjetit të trafikantëve me lëndë narkotike, është arrestuar edhe një mësuese nga shkolla fillore “Aleksandar Makedonski” në Aerodrom të Shkupit, i cili merrej me shitjen dhe prodhimin e amfetaminave.StrugaLajm
Loading…


loading…