Në Gjermani, shqiptari qëllon dhe vret gruan e tij dhe të dashurin e vajzës

Një 52-vjeçar, shqiptar nga Kosova ka qëlluar me armë zjarri mbi gruan e tij 45 vjeçe, dhe të dashurin e vajzës së tij, duke i lënë të vdekur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Nurentingen të Gjermanisë.

Siç shkruajnë mediat gjermane autori i krimit është arrestuar në vendin e ngjarjes, dhe do të dalë para gjykatësit, raporton gazeta gjermane Bild.

Para vrasjes së dyfishtë, kishte nisur një zënkë në mes burrit dhe gruas së tij në shtëpinë e tyre. Burri më pas ishte larguar për një kohë të shkurtër nga shtëpia.

Ai ishte kthyer në orën 22:30 të së shtunës, duke hyrë fillimisht në kopshtin e ndërtesës. Në këtë kohë, vajza e tij bashkë me të dashurin ishin në apartament.StrugaLajm

Vajza kishte tentuar të ndalonte babanë e saj të mos futej në shtëpi.

Por 52-vjeçari kishte nxjerrë armën dhe kishte qëlluar.

Nga plumbat mbetën të vdekur gruaja e tij dhe i dashuri i vajzës.

In : Rajoni

Loading...
loading...