Në liqenin e Ohrit “me kajak drejtë ardhmërisë evropiane të Maqedonisë”

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov bashkë me ministrin për Evropë të Gjermanisë, Mihael Roth, pas takimit zyrtar, kanë vendosur që të relaksohen duke bërë kajak në Liqenin e Ohrit, njofton Portalb.mk.

“Me kajak, drejt të ardhmes evropiane të Maqedonisë”, ka shkruar në Tuiter Dimitrov.

Përndryshe, Roth, në deklaratë për media porositi se Marrëveshja e Prespës është mundësi unikate për hapjen e dyerve të BE-së dhe NATO-s.StrugaLajm
Loading…


loading…