News33:Dashmir Nasufi kandidat i BDl-së në Strugë

Sa më shumë afrohen zgjedhjet lokale, aq më shumë shtohen emrat e kandidatëve për kryetar komunash nga partitë politike.

Edhe pse Bashkimi Demokratik për Integrim në zgjedhjet e fundit lokale fitoi Strugën me ndihmën e LSDM-së me Ramiz Merkon, duket se kësaj radhe kreu i BDI-së ka ndryshuar mendje dhe nuk do të garojë me Merkon në Strugë.

Burime të portalit News33 thonë se Bashkimi Demokratik për Integrim e ka propozuar Dashmir Nasufin si kandidat të mundëshëm  për kryetar të komunës së Strugës për periudhën e ardhëshme katër vjeçare.

Ndryshe, Dashmir Nasufi është edhe tash I angazhuar në komunën e Strugës nga ana e kryetarit Merko në sektorin për veprimtari publike./News33/

Loading...
loading...

Loading…


loading…