Nita Rechi këngëtarja stugane sjell super-këngën ”Larg”

Violinistja dhe kengetarja nga Struga Nita Rechi solli këngën e saj më të re ‘’Larg’’ me tekst te shkruar nga vetë artistja ne bashkepunim me producentin kroat Ruzbeatz.Një videoklipi i realizuar nga Teo Cubela.Idete e artistes per paraqitjen ne klip u kujdes ”Walone Fashion” nga Prishtina,makeup artistja Ina nga Struga,Jewelry Koral dhe Beauty center Vanesa.

Nita ka vite qe eshte ne skene dhe ka performuar ‘live’ ne shume festivale dhe koncerte si “Jazz Fest”,”Kenge Jeho”,”Milingona e Arte” si dhe pjesë e shumë organizimeve në Tetovë me Shoqatën Kulturore dhe Artistike “Xheladin Zeqiri” 2013 dhe 2014,shfaqjen teatrore “Art” 2015,në 30 vjetorin e këngëtares Miranda Hashani në Shkup e te tjera.

Ne vitin 2017 Nita pati sukses me kengen“T’kom jet”, një bashkëpunim me artistin Bloody nga Struga.Ajo ka edhe bashkepunime te tjera si dhe covers,por tani eshte e fokusuar me shume ne projektet e saj solo.Kemi degjur qe 4 kenge i ka gati vetem mbeten per tu realizuar me klipe.(Strugalajm.com)

Loading...
loading...Loading…


loading…