Osmani, takon ambasadorin e Francës

Zëvendës kryeministri I qeverisë I angazhuar për eurointegrime Bujar Osmani ka realizuar takim me ambasadorin e Francës Kristijan Timonie, përcjell Aktuale.mk.

Osmani ka falenderuar ambasadorin timonie për mbështetjen e dhënë në rrugën e integrimeve europiane të Maqedonisë, pas ikjes së ekspertit francez Bertrand Milet.

Ambasadori Timonie ka deklaruar se Franca do të sjellë ekspert të përhershëm për cështjet europiane me qëllim që Maqedonia më lehtë dhe në mënyrë më efikase t’I përkushtohet sfidave drejt rrugës së integrimit në BE.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...