Aktuale

Aktuale

Dalin pamjet e Radoiçiqit në manastirin e Banjskës(VIDEO)

“Ky në pamjet më poshtë është Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë...
Read More
Aktuale

Gjermania do të braktisë rregullat e rrepta të ndërtimit

Sipas të dhënave, qeveria gjermane ka rënë dakord për një paketë masash për të mbështetur sektorin e vështirë të ndërtimit...
Read More
Aktuale

Prokuroria e Kosovës e konfirmon: Të arrestuarit në Banjskë janë shtetas të Serbisë

Të arrestuarit në Banjskë të Zveçanit, që dyshohet se ishin në kontakt me sulmuesit e Policisë së Kosovës, kanë shtetësi...
Read More
Aktuale

Osmani: Afrimi na bindi se flijimi i jetës për atdheun është rilindje, jo vdekje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas ceremonisë lamtumirëse të heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën nga një...
Read More
Aktuale

Ish-komandant Hoxha: Kjo fotografi ka domethënie të madhe

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha gjatë luftës së UÇK-së ka komentuar fotografinë ku terroristët serb largohen nga Manastiri...
Read More
Aktuale

Ligji i propozuar për amnisti sot sërish në Qeveri

Sipas njoftimit të kryeministrit Dimitar Kovaçevski, projektligji për amnisti sot pritet të jetë pjesë e debatit në Qeveri dhe më...
Read More
Aktuale

Opozita shqiptare me kandidat për president të Maqedonisë, njofton Mexhiti

Opozita shqiptare njoftoi se do të dalë me kandidat të vetin në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, që priten të mbahen...
Read More
Aktuale

Zekolli: Vrasja e policit, shembull se si do të dukej Asociacioni

Shkruan: Arsim Zekolli Manastiri i Banjes ne veri te Kosoves, eshte demonstrim më ilustrativ se si do të dukej Asociacioni...
Read More
Aktuale

Kardiolog i famshëm pohon se njerëzit së shpejti do të jetojnë deri në 150 vjet!

Dr. Ernest von Schwarz , një shkencëtar dhe specialist i karidologjisë, i cili jeton dhe punon në Amerikë, tha së...
Read More
Aktuale

Kurti e publikon arsenalin e armatimit të kapur: S’ka dyshim, Serbia sponosor i terrorizmit brenda Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizonim e dhunës terroriste në territorin...
Read More
Aktuale

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës (VIDEO)

Pamjet ekskluzive më poshtë, tregojnë momentin se si terroristët serbë, largohen nga Manastiri pasi sulmuan me armë zjarri ndaj Policisë...
Read More
Aktuale

Kovaçevski: Ligji për amnisti jo për rastet e PSP-së dhe “27 Prillin”

Ligji për amnisti që është në procedurë qeveritare vlen për një kategori të caktuar të burgosurish dhe të dënuarish, të...
Read More
Aktuale

Bytyqi: Në Maqedoni nuk ka më fuqi të lirë punëtore, por kualifikuese

Zv. kryeministri i RMV-së, Fatmir Bytyqi në kuadër të vizitës zyrtare në SHBA, në Çikago, zhvilloi një takim pune me...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Edi Rama dhe PS fitojnë zgjedhjet vendore

Përfundon numërimi në 15 bashki të vendit, ndërsa vijon në 46 të tjera. PS ka triumfuar në Kamëz, Vorë, Elbasan, Pustec, Kolonjë, Librazhd, Dropull, Tropojë. Ndërsa “Bashkë Fitojmë” në tri...
Read More

Edhe një Turne Ndërkombëtar, i suksesshëm për sportistët e “Drinit” nga Struga

Sot (14.05.2023), në qytetin e Ohrit, u zhvillua Turneu Ndërkombëtar në Karate "Ohri Open 2023".Morën pjesë klube nga tre shtete si: Mali i Zi, Greqia dhe Maqedonia e Veriut me...
Read More

Ja sa votues kanë votuar në Shqipëri deri ora 12.00

KQZ ka përditësuar të dhënat e qytetarëve që kanë votuar deri në orën 12:00. Mësohet se kanë votuar 18,94 për qind e qytetarëve. Sipas të dhënave të publikuara nga KQZ...
Read More

Rritet niveli i ujit në liqenet e Maqedonisë së Veriut

Niveli i ujit në Liqenin e Dojranit dhe të Prespës është rritur për dy centimetra, kurse niveli i liqenit të Ohrit është më i lartë për një centimetër krahasuar me...
Read More

Tragjedi në Veleshtë-21vjeçari humbi jetën në aksident, policia e Strugës jep detajet

Policia njofton se më 14 maj 2023, rreth orës 00:50 në rrugën rajonale Strugë-Dibër, në hyrje të fshatit Veleshtë, 21-vjeçari A.O duke drejtuar automjetin e pasagjerëve “Volkswagen Golf” me targa...
Read More

Voton Kryeministri Rama: Tani është momenti i qytetarëve të thonë fjalën e tyre

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka votuar sot i shoqëruar nga bashkëshortja, Linda Rama në një shkollë në Surrel, zonë në të cilën ai jeton prej disa vitesh. Pas votimit,...
Read More
1 222 223 224 225 226 6,650

springsp