Aktuale

Aktuale

Dalin pamjet e Radoiçiqit në manastirin e Banjskës(VIDEO)

“Ky në pamjet më poshtë është Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë...
Read More
Aktuale

Gjermania do të braktisë rregullat e rrepta të ndërtimit

Sipas të dhënave, qeveria gjermane ka rënë dakord për një paketë masash për të mbështetur sektorin e vështirë të ndërtimit...
Read More
Aktuale

Prokuroria e Kosovës e konfirmon: Të arrestuarit në Banjskë janë shtetas të Serbisë

Të arrestuarit në Banjskë të Zveçanit, që dyshohet se ishin në kontakt me sulmuesit e Policisë së Kosovës, kanë shtetësi...
Read More
Aktuale

Osmani: Afrimi na bindi se flijimi i jetës për atdheun është rilindje, jo vdekje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas ceremonisë lamtumirëse të heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën nga një...
Read More
Aktuale

Ish-komandant Hoxha: Kjo fotografi ka domethënie të madhe

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha gjatë luftës së UÇK-së ka komentuar fotografinë ku terroristët serb largohen nga Manastiri...
Read More
Aktuale

Ligji i propozuar për amnisti sot sërish në Qeveri

Sipas njoftimit të kryeministrit Dimitar Kovaçevski, projektligji për amnisti sot pritet të jetë pjesë e debatit në Qeveri dhe më...
Read More
Aktuale

Opozita shqiptare me kandidat për president të Maqedonisë, njofton Mexhiti

Opozita shqiptare njoftoi se do të dalë me kandidat të vetin në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, që priten të mbahen...
Read More
Aktuale

Zekolli: Vrasja e policit, shembull se si do të dukej Asociacioni

Shkruan: Arsim Zekolli Manastiri i Banjes ne veri te Kosoves, eshte demonstrim më ilustrativ se si do të dukej Asociacioni...
Read More
Aktuale

Kardiolog i famshëm pohon se njerëzit së shpejti do të jetojnë deri në 150 vjet!

Dr. Ernest von Schwarz , një shkencëtar dhe specialist i karidologjisë, i cili jeton dhe punon në Amerikë, tha së...
Read More
Aktuale

Kurti e publikon arsenalin e armatimit të kapur: S’ka dyshim, Serbia sponosor i terrorizmit brenda Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizonim e dhunës terroriste në territorin...
Read More
Aktuale

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës (VIDEO)

Pamjet ekskluzive më poshtë, tregojnë momentin se si terroristët serbë, largohen nga Manastiri pasi sulmuan me armë zjarri ndaj Policisë...
Read More
Aktuale

Kovaçevski: Ligji për amnisti jo për rastet e PSP-së dhe “27 Prillin”

Ligji për amnisti që është në procedurë qeveritare vlen për një kategori të caktuar të burgosurish dhe të dënuarish, të...
Read More
Aktuale

Bytyqi: Në Maqedoni nuk ka më fuqi të lirë punëtore, por kualifikuese

Zv. kryeministri i RMV-së, Fatmir Bytyqi në kuadër të vizitës zyrtare në SHBA, në Çikago, zhvilloi një takim pune me...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota

Rama në “France24”: Nuk besoj se BE dhe SHBA do ma jepnin mua drejtësinë

Rama në “France24”: Nuk besoj se BE dhe SHBA do ma jepnin mua drejtësinë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë vizitës në Paris ka folur për situatën politike në Shqipëri. Ai është pyetur mbi protestën e opozitës për të...
Read More
1 249 250 251


Lajmet e fundit

Asnjë ministër i BDI e ASH në inagurimin e rrugës “Ibrahim Rugova” – Mexhiti e Gashi, bashkë!

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti, që është njëri nga eksponentët kryesor të fraksionit brenda kësaj partie “Grupi i Zjarrit”, është parë sot bashkë me kryetarin e partisë “Alternativa”, në ceremoninë...
Read More

Lloga27 Prilli është dita e rezistencës dhe betejës kundër një regjimi, sakrificës së liderit Ziadin Sela

27 Prilli është dita e rezistencës dhe betejës kundër një regjimi, sakrificës së liderit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe dita që solli kthesën historike për faktorizimin e shqiptarëve...
Read More

Gjermani, kontrolle masive të punësimit ilegal në ndërtim

Në një aksion të gjerë në të gjithë Gjermaninë, autoritetet gjermane doganore zbuluan shumë punëtore pa leje qëndrimi apo pune. Po ashtu u gjetën shkelje të punëdhënësve në lidhje me...
Read More

Ka humbur Melhim Azizoski, familjarët kërkojnë ndihmë!

Ka humbur 39-vjeçari, Melhim Azizoski nga fshati Pllasnicë. Ai ka humbur gjurmët tashmë e tre ditë. Siç njoftojnë nga familja, Melhim shtëpinë e ka lëshuar në ora 7 të mëngjesit...
Read More

Agjërim deri në vdekje, prifti shkakton masakër me 95 viktima

Pesë trupa të tjerë u gjetën sot në pyllin Sakahola në Kenia lindore, duke e çuar në 95 numrin e vdekjeve të një “pastori” të vetëshpallur, i cili u kërkoi...
Read More

Gjuha Shqipe në Maqedoni? – Vjosa Osmani: Pakica serbe në Kosovë me 3-4% kanë gjuhën e tyre zyrtare në gjitha nivelet

Duke pasur parasysh rolin kyç që populli shqiptar ka luajtur në historinë e Maqedonisë, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani vlerësoi se ka ende për t’u bërë në lidhje të avancimit...
Read More

S’ka mësues për shqiptarët në Veles!

Ministria e Arsimit dhe Shkencës po shqyrton mundësinë që vitin e ardhshëm shkollor të dërgojë mësues nga Shkupi dhe rrethinat, apo edhe qytete të tjera për të dhënë mësim në...
Read More
1 249 250 251 252 253 6,650

springsp