Aktuale

Aktuale

Dalin pamjet e Radoiçiqit në manastirin e Banjskës(VIDEO)

“Ky në pamjet më poshtë është Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë...
Read More
Aktuale

Gjermania do të braktisë rregullat e rrepta të ndërtimit

Sipas të dhënave, qeveria gjermane ka rënë dakord për një paketë masash për të mbështetur sektorin e vështirë të ndërtimit...
Read More
Aktuale

Prokuroria e Kosovës e konfirmon: Të arrestuarit në Banjskë janë shtetas të Serbisë

Të arrestuarit në Banjskë të Zveçanit, që dyshohet se ishin në kontakt me sulmuesit e Policisë së Kosovës, kanë shtetësi...
Read More
Aktuale

Osmani: Afrimi na bindi se flijimi i jetës për atdheun është rilindje, jo vdekje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas ceremonisë lamtumirëse të heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën nga një...
Read More
Aktuale

Ish-komandant Hoxha: Kjo fotografi ka domethënie të madhe

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha gjatë luftës së UÇK-së ka komentuar fotografinë ku terroristët serb largohen nga Manastiri...
Read More
Aktuale

Ligji i propozuar për amnisti sot sërish në Qeveri

Sipas njoftimit të kryeministrit Dimitar Kovaçevski, projektligji për amnisti sot pritet të jetë pjesë e debatit në Qeveri dhe më...
Read More
Aktuale

Opozita shqiptare me kandidat për president të Maqedonisë, njofton Mexhiti

Opozita shqiptare njoftoi se do të dalë me kandidat të vetin në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, që priten të mbahen...
Read More
Aktuale

Zekolli: Vrasja e policit, shembull se si do të dukej Asociacioni

Shkruan: Arsim Zekolli Manastiri i Banjes ne veri te Kosoves, eshte demonstrim më ilustrativ se si do të dukej Asociacioni...
Read More
Aktuale

Kardiolog i famshëm pohon se njerëzit së shpejti do të jetojnë deri në 150 vjet!

Dr. Ernest von Schwarz , një shkencëtar dhe specialist i karidologjisë, i cili jeton dhe punon në Amerikë, tha së...
Read More
Aktuale

Kurti e publikon arsenalin e armatimit të kapur: S’ka dyshim, Serbia sponosor i terrorizmit brenda Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizonim e dhunës terroriste në territorin...
Read More
Aktuale

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës (VIDEO)

Pamjet ekskluzive më poshtë, tregojnë momentin se si terroristët serbë, largohen nga Manastiri pasi sulmuan me armë zjarri ndaj Policisë...
Read More
Aktuale

Kovaçevski: Ligji për amnisti jo për rastet e PSP-së dhe “27 Prillin”

Ligji për amnisti që është në procedurë qeveritare vlen për një kategori të caktuar të burgosurish dhe të dënuarish, të...
Read More
Aktuale

Bytyqi: Në Maqedoni nuk ka më fuqi të lirë punëtore, por kualifikuese

Zv. kryeministri i RMV-së, Fatmir Bytyqi në kuadër të vizitës zyrtare në SHBA, në Çikago, zhvilloi një takim pune me...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Mexhiti: Në BDI është kthyer komunizmi, nuk ka më dallim mes Ahmetit dhe Grubit

Në intervistën e tij për numrin e fundit të revistës javore “Fokus”, nenkryetari i BDI-së Izet Mexhiti si asnjë herë më parë ka shigjetuar me kritika kryesinë partiake. Madje Mexhiti...
Read More

Denoncimi: Serviset e aksit Prrenjas-Librazhd hedhin vaj në kthesa

Pas aksidentit me pasojë rënien e një makinë në lumin Shkumbin dhe vdekjen e çiftit që gjendej brenda, dyshohet se fshihet dora kriminale e bizneseve të karrotrecit dhe serviseve. Sipas...
Read More

SHPIKJET MYSLIMANE QË I DHANË FORMË BOTËS MODERNE

Ka një vrimë në njohuritë tona: ne kërcejmë si bretkosa nga Rilindja tek ndaj grekët e lashtë, thotë për CNN, profesori Salim al-Hassani, kryetar i Fondacionit për Shkencë, Teknologji dhe...
Read More

Lehtësohet procedura për të punuar në Zvicër

Një lajm i mirë nga Berna për shqiptarët: Lehtësohet procedura për të punuar në Zvicër. Dhe jo vetëm për shqiptarët, por edhe për të gjithë qytetarët që jetojnë në vendet...
Read More

Dalin pamjet e rrahjes së Hristijan Pendikov në Ohër

Janë publikuar pamjet nga video kamerat e sigurisë nga prokurori i rastit të rrahjes së Hristijan Pendikov në Ohër më 19 janar të këtij viti. Në video shihet se si dy...
Read More

Tetovari që masakroi nënën me sëpatë në fshatin Sellcë, ka ikur nga spitali psikiatrik në Shkup (VIDEO)

Tetova u trondit në mëngjesin e muajit prill të vitit të kaluar pas lajmit tragjik, kur një 45 vjeçar me inicialet U.D. nga fshati Sellcë me sëpatë i preu kokën...
Read More

PO, PO, Jemi në #FINALE, shkruajmë historinë 💪💪💪

PO, PO, Jemi në #FINALE, shkruajmë historinë 💪💪💪 F.C. Struga TRIM & LUM ka shkruar historinë sot, duke u kualifikuar në finalen e Kupës së Maqedonisë. Pa dyshim është ky...
Read More
1 295 296 297 298 299 6,650

springsp