Aktuale

Aktuale

Kovaçevski premton: Në mandatin tim të dytë si kryeministër, paga mesatare do të jetë 1.000 euro, ndërsa minimalja 600 euro

-Në mandatin tim të dytë si kryeministër, do të punojmë që ta arrijmë pagën mesatare deri në mbi 1.000 euro...
Read More
Aktuale

Lajm i mirë për studentët, nga e hëna do të paguhen në bazë javore

Ministria e arsimit dhe shkencës në Maqedoninë e Veriut bëri të ditur se nga dita e hënë pagesa e subvencionimit...
Read More
Aktuale

A e dini se pse muaji shkurt në çdo katër vjet i ka 29 ditë?

Sot është data 29 shkurt dhe kjo ditë i shtohet muajit shkurt çdo të katërtin vit. Por pse kjo ditë...
Read More
Aktuale

Katër policë sulmuan sigurimin në një kazino, MPB nis hetimet

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka bërë kallëzim penal...
Read More
Aktuale

A mund të përsëritet skenari i viti 2006? Ja çfarë thotë Krenar Lloga

I pyetur nëse shqiptarëve mund t’ju përsëritet skenari i vitit 2006, ministri i drejtësisë, Krenar Lloga tha se kryetari i...
Read More
Aktuale

Dy të vdekur në Korçë

Një lajm i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:25 në qytetin e Korçës këtë të mërkurë. Një person është vrarë...
Read More
Aktuale

Paralajmërime për bombë në disa objekte në Ohër

Ohër, 28 shkurt – Në disa objekte afariste në zonën industriale në Ohër dhe një shkollë mëngjesin e sotëm kanë...
Read More
Aktuale

Nga e hëna pagesa e subvencionimit të racionit për studentë në bazë javore

Në vend që në bazë ditor nga e hëna e ardhshme, mjetet për subvencionimin e racionit të studentëve do të...
Read More
Aktuale

Jeton Shaqiri :Ja kush vendos se kush do jetë bartës në Njësinë 5

Jeton Shaqiri nga BDI ka qenë mysafir në “10 minuta” në TV21. Shaqiri pyetur edhe për zgjedhjet parlamentare dhe bartësin...
Read More
Aktuale

Abdush Demiri nga VLEN u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në kuadër të seancës së 145-të, sot pasdite, pa debat votoi Abdush Demirin...
Read More
Aktuale

Ja sa lindje dhe vdekje janë regjistruar për 3 muaj në Maqedoni

Numri i lindjeve në Maqedoninë e Veriut në tremujorin e katërt 2023 është 4.185 dhe krahasuar me të njëjtën periudhë...
Read More
Aktuale

Vinca:A janë shqiptarët një komb dhe a është shqipja një gjuhë apo dy e më shumë?

(Refleksion pas një debati televiziv) Shkruan: Agim Vinca Mora pjesë në një emision në të cilin nuk e di a...
Read More
Aktuale

Hajdutët futen në bankë në “pikë të ditës” – grabitet shumë e konsiderueshme e parave!

Një ekspoziturë banke në lagjen “Ilinden” të Shkupit ka qenë cak i hajnave të armatosur – ka njoftuar MPB-ja. Sipas...
Read More
Aktuale

Adrian Bajrami ,shqiptari nga Maqedonia kalon te Benfika

Adrian Bajrami do jetë pjesë e skuadrës së Benficës deri në verën e 2026. Mbrojtësi 21-vjeçar dhe klubi portugez kanë...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Kur duhet bërë djalin “synet”?

Cirkumcizioni (syneti) është procedura kirurgjike për heqjen e lafshës së penisit. Sot, dëshmitë shkencore përfundimisht na tregojnë përparësitë e synetisë së fëmijëve. Sa është i shpeshtë cirkumcizioni? Rreth një i...
Read More

Në Strugë, u promovua patrulla policore e përbashkët Maqedoni-Shqipëri

Në stacionin policor të Strugës sot zyrtarisht dhe solemnisht do të promovohet patrulla e përbashkët policore e përbërë nga pjesëtarë të ministrive të Punëve të Brendshme të Maqedonisë dhe Shqipërisë....
Read More

Lëvizja BESA nuk merr pjesë në takimin e thirrur nga Vesel Memedi

“Ali Ahmeti njëjtë sikurse manipuloi me tryezën ku u nënshkrua deklarata e përbashkët, me të njëjtën qasje përpiqet që të imponohet sërish përmes thirrjeve nga “satelitët e tij”, kështu thonë...
Read More

Zbulohet teknika që rrit dhëmbin e rënë në vetëm 10 javë!

Implantet dentare kanë shpëtuar miliona jetë në mbarë botën dhe janë zgjidhja më e mirë për mbushjen e zbrastësirave në dhëmbët tuaj. Ato përfaqësojnë komponente kirurgjikale që lidhen me një...
Read More

Biznesmeni i njohur shqiptar arrestohet në Zvicër

Shefi i një firme të njohur të pasurive të patundshme është arrestuar për “nxitje në vrasje”, shkruan “luzernerzeitung.ch.” Babai i pesë fëmijëve që jeton prej 27 vjetësh në Zvicër momentalisht...
Read More

Mot sot me diell me vranësira mesatare lokale

Moti në Maqedoni do të jetë me diell, me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët verilindore. UV-indeksi do të ketë vlerën 8. Temperatura do të lëvizë prej...
Read More

Asnjë prioritet për librat që ofendojnë shqiptarët

Sensibilizimi i çështjes që ka të bëjë me përmbajtjet fyese dhe të pavërtetave historike nëpër tekstet shkollore, duket se do të vë në lëvizje Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës (MASH)...
Read More
1 6,631 6,632 6,633 6,634 6,635 6,870

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...