Aktuale

Aktuale

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e së martes e ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë –...
Read More
Aktuale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell. Ndërsa në pjesët perëndimore me reshje të...
Read More
Aktuale

Do të subvencionohet rritja e pagave në sektorin privat nga 3.000 në 10.000 denarë

Si pjesë e  e pakos së nëntë të masave antikrizë që Qeveria e harmonizoi në seancën e sotme, zëvendëskryeministri për...
Read More
Aktuale

Komunikacioni ajror në aeroportin e Shkupit do të jetë i rregullt në ditët në vijim

TAV Maqedoni njofton se komunikacioni ajror në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit në ditët në vijim – 29 nëntor, 30 nëntor...
Read More
Aktuale

Bilall Kasami nga Tetova: Ne u bashkuam për t’i dhënë fund krimit e korrupsionit që kanë dalur prej kontrolli në RMV

Në Maqedoni lulëzon krimi, korrupsioni dhe varfërimi i qytetarëve, sipas Bilall Kasamit të Lëvizjes Besa. Në tubimin e LEN-in në...
Read More
Aktuale

Vetëvendosje zyrtarisht në përkrahje të opozitës shqiptare – merr pjesë në nënshkrimin e deklaratës së koalicionit

Partitë e opozitës shqiptare, Lëvizja Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike po zhvillojnë një Tetovë tubimin ku edhe zyrtarisht do ta...
Read More
Aktuale

Katër rastet kur nuk duhet ta pini kafen

Duhet ta shmangni kafen në raste të caktuara, për të shmangur efektet anësore, duke filluar nga ankthi deri te rreziku...
Read More
Aktuale

Qoku: Bota ia mbylli dyert, Bujari do t’i hap ministrit të jashtëm rus Llavrov

Shkruan: Bekim Qoku Teksa zv. kryeministri i parë i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi financon dhe administron personalisht...
Read More
Aktuale

Ja kush përfiton para nga qeveria

Qeveria e Maqedonisë së Veriut prezantoi sot pakon e nëntë të masave kundër krizës në vlerë prej 662 milionë euro....
Read More
Aktuale

Rinia e Aleancës në Strugë dhuroi plis dhe flamur për festën e 28 nëntorit

Meqenëse Komuna e Strugës harroi që sot është Dita e Flamurit dhe 111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, FRASH-Strugë mendoi...
Read More
Aktuale

Gëzuar, por duhet të ndajmë patriotizmin nga sharlatanizmi!

Mentor Kikia Sot kombi ynë ka një ditë të shënuar, Ditën e Pavarësisë. Qytetet janë dekoruar në mënyrë festive Kuq...
Read More
Aktuale

Ishin nisur nga Maqedonia për festën e Pavarësisë, aksidentohet autobusi me nxënës

Një autobus me targa të Gostivarit i cili transportonte nxënës shqiptarë nga Maqedonia e Veriut për të marrë pjesë në...
Read More
Aktuale

Kurti nga Vlora: Të ndjekim idealet dhe synimet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit

   Kryeministri Kurti pasi ka dalë nga vizita në ekspozitën me Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës, përmes një deklarate...
Read More
Aktuale

Biseda në jaht e Ismail Qemalit e Ferit Pashë Vlorës

Mars-Prill, 1910 Autori austriak Sigmund Munz, i cili po bënte një udhëtim në Mesdhe me jahtin “Rovenska”, takohet në Stamboll...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Në Qafë Thanë, do ndërtohet terminal i ri doganor,hapet tenderi!

Drejtoria e doganave të Maqedonisë ka vendosur që në Qafë Thanë të hap një terminal të ri doganorë e me këtë rast është hapur dhe tenderi për ndërtimin e terminalit....
Read More

Pse në Strugë nuk respektohet prona publike!?

Edhe pse nuk ka disa ditë që janë vendosur rrethojat metalike në sheshin qendror të Strugës vandalët nuk kanë  humbur kohë por kanë filluar aksionin duke i shkatërruar ato .Kjo...
Read More

Ziadin Sela,sot do të mbajë konferencë për shtyp

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, sot pritet që të mbajë konferencë për shtyp në fillim prej orës 13:00. Ziadin Sela, këtë konferencë për shtyp do ta mbajë për së pari...
Read More

Cilët do të jenë të besuarit kërçovarë të Ali Ahmetit në qeveri!

Bekim Adili Situata aktuale në këtë vend ka prodhuar një realitet të ri,i cili në krahun tonë politik në pozicion më delikate ka vendosur  BDI-në,jo vetëm për faktin që për...
Read More

Vazhdojnë bisedimet për qeverinë e re në Maqedoni

Mandatari Zoran Zaev sot do t’i fillojë takimet me kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Ky i fundit sot do të paraqitet edhe në një konferencë për shtyp, pas...
Read More

Historiani i ”kontraverz”: 27 prilli duhet të festohet, sepse u rrahën Zaevi dhe Sela?!

Historiani Stefan Micov ka dal me një deklaratë skandaloze duke theksuar se 27 prilli dita e dhunës në Kuvend duhet të shënohet si festë shtetërore në Maqedoni. “27 prilli duhet...
Read More
1 6,633 6,634 6,635 6,636 6,637 6,758

springsp