Aktuale

Aktuale

Dalin pamjet e Radoiçiqit në manastirin e Banjskës(VIDEO)

“Ky në pamjet më poshtë është Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë...
Read More
Aktuale

Gjermania do të braktisë rregullat e rrepta të ndërtimit

Sipas të dhënave, qeveria gjermane ka rënë dakord për një paketë masash për të mbështetur sektorin e vështirë të ndërtimit...
Read More
Aktuale

Prokuroria e Kosovës e konfirmon: Të arrestuarit në Banjskë janë shtetas të Serbisë

Të arrestuarit në Banjskë të Zveçanit, që dyshohet se ishin në kontakt me sulmuesit e Policisë së Kosovës, kanë shtetësi...
Read More
Aktuale

Osmani: Afrimi na bindi se flijimi i jetës për atdheun është rilindje, jo vdekje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas ceremonisë lamtumirëse të heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën nga një...
Read More
Aktuale

Ish-komandant Hoxha: Kjo fotografi ka domethënie të madhe

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha gjatë luftës së UÇK-së ka komentuar fotografinë ku terroristët serb largohen nga Manastiri...
Read More
Aktuale

Ligji i propozuar për amnisti sot sërish në Qeveri

Sipas njoftimit të kryeministrit Dimitar Kovaçevski, projektligji për amnisti sot pritet të jetë pjesë e debatit në Qeveri dhe më...
Read More
Aktuale

Opozita shqiptare me kandidat për president të Maqedonisë, njofton Mexhiti

Opozita shqiptare njoftoi se do të dalë me kandidat të vetin në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, që priten të mbahen...
Read More
Aktuale

Zekolli: Vrasja e policit, shembull se si do të dukej Asociacioni

Shkruan: Arsim Zekolli Manastiri i Banjes ne veri te Kosoves, eshte demonstrim më ilustrativ se si do të dukej Asociacioni...
Read More
Aktuale

Kardiolog i famshëm pohon se njerëzit së shpejti do të jetojnë deri në 150 vjet!

Dr. Ernest von Schwarz , një shkencëtar dhe specialist i karidologjisë, i cili jeton dhe punon në Amerikë, tha së...
Read More
Aktuale

Kurti e publikon arsenalin e armatimit të kapur: S’ka dyshim, Serbia sponosor i terrorizmit brenda Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizonim e dhunës terroriste në territorin...
Read More
Aktuale

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës (VIDEO)

Pamjet ekskluzive më poshtë, tregojnë momentin se si terroristët serbë, largohen nga Manastiri pasi sulmuan me armë zjarri ndaj Policisë...
Read More
Aktuale

Kovaçevski: Ligji për amnisti jo për rastet e PSP-së dhe “27 Prillin”

Ligji për amnisti që është në procedurë qeveritare vlen për një kategori të caktuar të burgosurish dhe të dënuarish, të...
Read More
Aktuale

Bytyqi: Në Maqedoni nuk ka më fuqi të lirë punëtore, por kualifikuese

Zv. kryeministri i RMV-së, Fatmir Bytyqi në kuadër të vizitës zyrtare në SHBA, në Çikago, zhvilloi një takim pune me...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Mjaft e ushqyet popullin me gënjeshtra!

Përderisa tensionet ndëretnike vazhdojnë të shtohen, ( në të gjithë hapësirën ballkanike ), përderisa shtypja dhe diskriminimi i shqiptarëve nuk kanë të ndalur, përderisa vrasjet dhe burgosjet e shqiptarëve nuk...
Read More

Pendohet taksisti zviceran: Shqiptarë më falni, më keqkuptuat!

Postimi në facebook ku taksisti zviceran nga qyteti Arbon i Kantonit Thurgau kishte shkruar se refuzonte të transportonte shqiptarë të Kosovës me taksinë e tij, ka bërë bujë të madhe...
Read More

Sela i mbetet besnik jetës akademike dhe shoqërisë civile

Faleminderim per Keshillin Vendor te BDI-se ne fshatin tim Livadhi per propozimin e emrit tim per kandidat per Kryetar Komune te Struges. Angazhimi dhe kontributi im eshte ne jeten akademike...
Read More

Myftiu i Strugës:Hamami një vlerë e rrezikuar e trashigimisë

Qytetarë të Strugës deri te pushteti vendor kanë ngritur shqetësimin rreth izolimit me llamarina të hamamit të qytetit të Strugës. Kryetari i Komunës së Strugës, Mustafa Zabzuni, në lidhje me...
Read More

Bdi-ja e Frëngovës nominon Ramiz Merkon për kryetar, ndërsa Dritan Iljazin për bartës liste këshilltarësh

Këshilli Vendor i BDI-së në Frëngovë sonte ka zhvilluar takimin e radhës ku ka diskutuar në lidhje me propozimet partiake për kandidatët për kryetar të kësaj partie për Komunën e...
Read More

Rinia e BDI-së në Strugë,propozon Ramiz Merkon për kryetar komune

Forumi Rinor i BDI-së në Strugë në takimin që ka zhvilluar sot ka proceduar me propozimin e kandidaturave që këtë parti do e përfaqësojnë në garën për kreun e Komunës...
Read More

BDI-ja eTateshit të Epërm nominon Pollozhanin dhe Merkon!

  Këshilli Vendor i BDI-së në Tatesh të Epërm ka zhvilluar sonte takim  ku ka caktuar kandidaturat për bartës liste, si dhe për kryetar Komune të Strugës.Sic informon Mizakip Tela...
Read More
1 6,634 6,635 6,636 6,637 6,638 6,650

springsp