Aktuale

Aktuale

Arrestohet 28 vjeçari në Strugë

Me datë 28.11.2023 në ora 21:30 në rrugën “Pabllo Neruda” në Strugë, oficerë policorë nga Njësia për Punë të Brendshme...
Read More
Aktuale

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e së martes e ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë –...
Read More
Aktuale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell. Ndërsa në pjesët perëndimore me reshje të...
Read More
Aktuale

Do të subvencionohet rritja e pagave në sektorin privat nga 3.000 në 10.000 denarë

Si pjesë e  e pakos së nëntë të masave antikrizë që Qeveria e harmonizoi në seancën e sotme, zëvendëskryeministri për...
Read More
Aktuale

Komunikacioni ajror në aeroportin e Shkupit do të jetë i rregullt në ditët në vijim

TAV Maqedoni njofton se komunikacioni ajror në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit në ditët në vijim – 29 nëntor, 30 nëntor...
Read More
Aktuale

Bilall Kasami nga Tetova: Ne u bashkuam për t’i dhënë fund krimit e korrupsionit që kanë dalur prej kontrolli në RMV

Në Maqedoni lulëzon krimi, korrupsioni dhe varfërimi i qytetarëve, sipas Bilall Kasamit të Lëvizjes Besa. Në tubimin e LEN-in në...
Read More
Aktuale

Vetëvendosje zyrtarisht në përkrahje të opozitës shqiptare – merr pjesë në nënshkrimin e deklaratës së koalicionit

Partitë e opozitës shqiptare, Lëvizja Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike po zhvillojnë një Tetovë tubimin ku edhe zyrtarisht do ta...
Read More
Aktuale

Katër rastet kur nuk duhet ta pini kafen

Duhet ta shmangni kafen në raste të caktuara, për të shmangur efektet anësore, duke filluar nga ankthi deri te rreziku...
Read More
Aktuale

Qoku: Bota ia mbylli dyert, Bujari do t’i hap ministrit të jashtëm rus Llavrov

Shkruan: Bekim Qoku Teksa zv. kryeministri i parë i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi financon dhe administron personalisht...
Read More
Aktuale

Ja kush përfiton para nga qeveria

Qeveria e Maqedonisë së Veriut prezantoi sot pakon e nëntë të masave kundër krizës në vlerë prej 662 milionë euro....
Read More
Aktuale

Rinia e Aleancës në Strugë dhuroi plis dhe flamur për festën e 28 nëntorit

Meqenëse Komuna e Strugës harroi që sot është Dita e Flamurit dhe 111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, FRASH-Strugë mendoi...
Read More
Aktuale

Gëzuar, por duhet të ndajmë patriotizmin nga sharlatanizmi!

Mentor Kikia Sot kombi ynë ka një ditë të shënuar, Ditën e Pavarësisë. Qytetet janë dekoruar në mënyrë festive Kuq...
Read More
Aktuale

Ishin nisur nga Maqedonia për festën e Pavarësisë, aksidentohet autobusi me nxënës

Një autobus me targa të Gostivarit i cili transportonte nxënës shqiptarë nga Maqedonia e Veriut për të marrë pjesë në...
Read More
Aktuale

Kurti nga Vlora: Të ndjekim idealet dhe synimet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit

   Kryeministri Kurti pasi ka dalë nga vizita në ekspozitën me Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës, përmes një deklarate...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Si i ka harxhuar 25 miliardë euro për 10 vjet Maqedonia!

Nga viti 2006 e deri në fund të vitit 2016, për dhjetë vite qeverisje, VMRO në koalicion më dy partitë shqiptare, BDI dhe PDSH, kanë harxhuar gjithsej 25 miliardë euro....
Read More

Futbollisti shqiptar arrestohet në Itali, shiti ndeshjet. Ja emri

Një hetim për paracaktimin e rezultateve të ndeshjeve ka çuar në pranga një futbollist shqiptar që luante në Itali. Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase. Mësohet se hetimi është...
Read More

Hamza Zylali dhe Gresa Mustafai me dy medalje nga kampionati ballkanik

Struganet e K.K “Drini” Hamza Zylali dhe Gresa Mustafai , me dy medalje  nga  Kampionatin Ballkanik i Karatesë Këtë vikend, në Stamboll të Turqisë, po zhvillohet Kampionati Ballkanik në Karate...
Read More

Të gjitha partitë shqiptare duhet të jenë pjesë e qeverisë

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) ka filluar bisedimet me partitë shqiptare për qeverinë e re. Përfaqësues të kësaj partie kanë zhvilluar negociata me BDI-në e Ali Ahmeti dhe Lëvizjen...
Read More

PDSH në opozitë apo në qeveri?

Në kohën kur po zhvillohen negociatat mes LSDM-së dhe partive shqiptare, në PDSH-në e Menduh Thacit mbretëron një heshtje totale, njofton agjencia e lajmeve INA. As një deklaratë apo sinjal...
Read More

Nga partia e Ziadin Selës: Nuk janë me rëndësi ministrit por të drejtat e shqiptarëve

Nga LR-PDSH kanë përgënjeshtruar lajmet e fundit sa i përket ndarjes së kulaçit qeveritar, gjegjësisht ministrive, ku për Aleancën për Shqiptarët përmendet se do të kenë dy ministri. Nga kjo...
Read More

Ja çfarë tha futbollisti Nijaz Lena pasi fitoi kampionatin

Nijaz Lena ka fituar titullin e parë me ekipin verior , teksa pas ndeshjes me Kukësin, u duk mjaft i emocionuar dhe foli për superlativa për grupin. “Të dalësh kampion...
Read More
1 6,636 6,637 6,638 6,639 6,640 6,758

springsp