Aktuale

Aktuale

Kovaçevski premton: Në mandatin tim të dytë si kryeministër, paga mesatare do të jetë 1.000 euro, ndërsa minimalja 600 euro

-Në mandatin tim të dytë si kryeministër, do të punojmë që ta arrijmë pagën mesatare deri në mbi 1.000 euro...
Read More
Aktuale

Lajm i mirë për studentët, nga e hëna do të paguhen në bazë javore

Ministria e arsimit dhe shkencës në Maqedoninë e Veriut bëri të ditur se nga dita e hënë pagesa e subvencionimit...
Read More
Aktuale

A e dini se pse muaji shkurt në çdo katër vjet i ka 29 ditë?

Sot është data 29 shkurt dhe kjo ditë i shtohet muajit shkurt çdo të katërtin vit. Por pse kjo ditë...
Read More
Aktuale

Katër policë sulmuan sigurimin në një kazino, MPB nis hetimet

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka bërë kallëzim penal...
Read More
Aktuale

A mund të përsëritet skenari i viti 2006? Ja çfarë thotë Krenar Lloga

I pyetur nëse shqiptarëve mund t’ju përsëritet skenari i vitit 2006, ministri i drejtësisë, Krenar Lloga tha se kryetari i...
Read More
Aktuale

Dy të vdekur në Korçë

Një lajm i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:25 në qytetin e Korçës këtë të mërkurë. Një person është vrarë...
Read More
Aktuale

Paralajmërime për bombë në disa objekte në Ohër

Ohër, 28 shkurt – Në disa objekte afariste në zonën industriale në Ohër dhe një shkollë mëngjesin e sotëm kanë...
Read More
Aktuale

Nga e hëna pagesa e subvencionimit të racionit për studentë në bazë javore

Në vend që në bazë ditor nga e hëna e ardhshme, mjetet për subvencionimin e racionit të studentëve do të...
Read More
Aktuale

Jeton Shaqiri :Ja kush vendos se kush do jetë bartës në Njësinë 5

Jeton Shaqiri nga BDI ka qenë mysafir në “10 minuta” në TV21. Shaqiri pyetur edhe për zgjedhjet parlamentare dhe bartësin...
Read More
Aktuale

Abdush Demiri nga VLEN u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në kuadër të seancës së 145-të, sot pasdite, pa debat votoi Abdush Demirin...
Read More
Aktuale

Ja sa lindje dhe vdekje janë regjistruar për 3 muaj në Maqedoni

Numri i lindjeve në Maqedoninë e Veriut në tremujorin e katërt 2023 është 4.185 dhe krahasuar me të njëjtën periudhë...
Read More
Aktuale

Vinca:A janë shqiptarët një komb dhe a është shqipja një gjuhë apo dy e më shumë?

(Refleksion pas një debati televiziv) Shkruan: Agim Vinca Mora pjesë në një emision në të cilin nuk e di a...
Read More
Aktuale

Hajdutët futen në bankë në “pikë të ditës” – grabitet shumë e konsiderueshme e parave!

Një ekspoziturë banke në lagjen “Ilinden” të Shkupit ka qenë cak i hajnave të armatosur – ka njoftuar MPB-ja. Sipas...
Read More
Aktuale

Adrian Bajrami ,shqiptari nga Maqedonia kalon te Benfika

Adrian Bajrami do jetë pjesë e skuadrës së Benficës deri në verën e 2026. Mbrojtësi 21-vjeçar dhe klubi portugez kanë...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Plagoset rëndë i riu në dasëm në Gostivar

Tridhjetë e një vjeçari banor i fshatit Tumçevisht të Gostivarit sot pasdite u plagos nga një plumb me armë zjarri. I plagosuri, pas ndihmës së dhënë në spitalin e Gostivarit,...
Read More

Gjendet trupi pajetë i një burri në Kërçovë

Dje rreth orës 13 e 10 minuta në stacionin policor Oslemej, 43- vjeçari A.O nga fshati Padalishtë i Kërçovës ka denoncuar se në zonën e quajtur “Guri i Berikovës” në...
Read More

Me 100 kg drogë në Zyrih kapen dy shqiptarë (FOTO)

Tre persona janë arrestuar javën qe e lamë pas pas zbulimit të sasive të mëdha të drogës (kanabisit) Wädenswil dhe Richterswil. Policia kantonale e Zurich ka konfiskuar më shumë se...
Read More

Helmohen turistët e vendosur në hotelin “Izgrev” në Kalishtë-Strugë

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se dje rreth orës 9:35 në Stacionin policor të Strugës, nga Qendra Mjekësore e Strugës u paraqit se në Pavionin intern u soll E.B...
Read More

Ana tjetër e qytetit turistik të Ohrit? (Foto)

Në kulm të sezonës turistike në Ohër, siç duket askush nuk është duke u kujdesur për hedhurinat për të ofruar një mjedis dhe qytet më të pastër, përcjell Telegrafi Maqedoni....
Read More

Strugani, vdes pasi shkon mysafir në Ohër

Në një shtëpi në rrugën “Goce Dellçev” në Ohër të shtunën në mbrëmje në ora 22:30 vdiq Q. F. 62 vjeç nga fshati Llabunishtë të Strugës. Siç njoftoi MPB ,...
Read More

Gabimet në det dhe liqen që sjellin mbytjen (FOTO)

Gjatë verës, shumica e njerëzve duan të shkojnë në plazh për t’u çlodhur apo për të shpëtuar nga vapa. Megjithatë, deti e në raste të tjera oqeani, mbartin rreziqe. Rrymat...
Read More
1 6,638 6,639 6,640 6,641 6,642 6,870

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...