Aktuale

Aktuale

Kovaçevski premton: Në mandatin tim të dytë si kryeministër, paga mesatare do të jetë 1.000 euro, ndërsa minimalja 600 euro

-Në mandatin tim të dytë si kryeministër, do të punojmë që ta arrijmë pagën mesatare deri në mbi 1.000 euro...
Read More
Aktuale

Lajm i mirë për studentët, nga e hëna do të paguhen në bazë javore

Ministria e arsimit dhe shkencës në Maqedoninë e Veriut bëri të ditur se nga dita e hënë pagesa e subvencionimit...
Read More
Aktuale

A e dini se pse muaji shkurt në çdo katër vjet i ka 29 ditë?

Sot është data 29 shkurt dhe kjo ditë i shtohet muajit shkurt çdo të katërtin vit. Por pse kjo ditë...
Read More
Aktuale

Katër policë sulmuan sigurimin në një kazino, MPB nis hetimet

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka bërë kallëzim penal...
Read More
Aktuale

A mund të përsëritet skenari i viti 2006? Ja çfarë thotë Krenar Lloga

I pyetur nëse shqiptarëve mund t’ju përsëritet skenari i vitit 2006, ministri i drejtësisë, Krenar Lloga tha se kryetari i...
Read More
Aktuale

Dy të vdekur në Korçë

Një lajm i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:25 në qytetin e Korçës këtë të mërkurë. Një person është vrarë...
Read More
Aktuale

Paralajmërime për bombë në disa objekte në Ohër

Ohër, 28 shkurt – Në disa objekte afariste në zonën industriale në Ohër dhe një shkollë mëngjesin e sotëm kanë...
Read More
Aktuale

Nga e hëna pagesa e subvencionimit të racionit për studentë në bazë javore

Në vend që në bazë ditor nga e hëna e ardhshme, mjetet për subvencionimin e racionit të studentëve do të...
Read More
Aktuale

Jeton Shaqiri :Ja kush vendos se kush do jetë bartës në Njësinë 5

Jeton Shaqiri nga BDI ka qenë mysafir në “10 minuta” në TV21. Shaqiri pyetur edhe për zgjedhjet parlamentare dhe bartësin...
Read More
Aktuale

Abdush Demiri nga VLEN u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në kuadër të seancës së 145-të, sot pasdite, pa debat votoi Abdush Demirin...
Read More
Aktuale

Ja sa lindje dhe vdekje janë regjistruar për 3 muaj në Maqedoni

Numri i lindjeve në Maqedoninë e Veriut në tremujorin e katërt 2023 është 4.185 dhe krahasuar me të njëjtën periudhë...
Read More
Aktuale

Vinca:A janë shqiptarët një komb dhe a është shqipja një gjuhë apo dy e më shumë?

(Refleksion pas një debati televiziv) Shkruan: Agim Vinca Mora pjesë në një emision në të cilin nuk e di a...
Read More
Aktuale

Hajdutët futen në bankë në “pikë të ditës” – grabitet shumë e konsiderueshme e parave!

Një ekspoziturë banke në lagjen “Ilinden” të Shkupit ka qenë cak i hajnave të armatosur – ka njoftuar MPB-ja. Sipas...
Read More
Aktuale

Adrian Bajrami ,shqiptari nga Maqedonia kalon te Benfika

Adrian Bajrami do jetë pjesë e skuadrës së Benficës deri në verën e 2026. Mbrojtësi 21-vjeçar dhe klubi portugez kanë...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Aksident trafiku në rrugën Strugë-Dibër

Një aksident trafiku raportohet se ka ndodhur né rrugën Strugë-Dibër në afërsi të Vranishtit.Bëhet e ditur se jané pérplasur dy makina ndérkohé në vendngjarje ka shkuar policia dhe po orienton...
Read More

Artan Dika:Aleanca për Shqiptarët” kamuflim parazgjedhor

- Artan Dika, ish-nënkryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK) dhe një nga bashkëveprimtarët politik më të afërt të Rufi Osmanit, thotë se "Aleanca për Shqiptarët" ka qenë vetëm kamuflim parazgjedhor për...
Read More

Kush do e fitojë stazhin e beneficuar

Vërtetimi dhe formimi i regjistrit të profesioneve të rrezikshme, revizion i vendeve të punës të vërtetuara deri më tani , të cilat kanë hyrë në kategorinë me stazh të beneficuar...
Read More

Rikthehet tarifa e lirë e energjisë elektrike

Shkup – Tarifa e lirë e energjisë elektrike do të rikthehet në të njëjtën mënyrë siç ka funksionuar në të kaluarën. Një ekip qeveritar në Trieste tanimë ka biseduar me...
Read More

Së shpejti do dihen drejtorët e rinj!

Për pesë ditë, përkatësisht  deri të martën e ardhshme, do të zgjedhen mbi 400 anëtarë të ri të këshillave drejtues në të gjitha institucionet shtetërore, ndërmarrjet publike dhe agjencitë, njoftoi...
Read More

600 euro dënim për ata që dalin gjysmë lakuriq nëpër qytet

Në hyrje të Hvar të Kroacisë, këtë fundjavë është shfaqur një shenj paralajmërimi për të gjithë mysafirët për gjobat që ata mund t’i marrin në rast të sjelljes së papërshtatshme....
Read More

Bexheti: Alo Zaev, korrigjohu sa nuk është vonë!

ABDYLMENAF BEXHETI Për më shumë se 6 javë qeverijes, vazhdon avazi vjetër i kryeministrit Zaev me ,,ekipin ekonomik,, të qevrisë tijë!!! Krahas shumë takimeve të deritanishme të kryeministrit Zaev me...
Read More
1 6,646 6,647 6,648 6,649 6,650 6,870

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...