Aktuale

Aktuale

Kovaçevski premton: Në mandatin tim të dytë si kryeministër, paga mesatare do të jetë 1.000 euro, ndërsa minimalja 600 euro

-Në mandatin tim të dytë si kryeministër, do të punojmë që ta arrijmë pagën mesatare deri në mbi 1.000 euro...
Read More
Aktuale

Lajm i mirë për studentët, nga e hëna do të paguhen në bazë javore

Ministria e arsimit dhe shkencës në Maqedoninë e Veriut bëri të ditur se nga dita e hënë pagesa e subvencionimit...
Read More
Aktuale

A e dini se pse muaji shkurt në çdo katër vjet i ka 29 ditë?

Sot është data 29 shkurt dhe kjo ditë i shtohet muajit shkurt çdo të katërtin vit. Por pse kjo ditë...
Read More
Aktuale

Katër policë sulmuan sigurimin në një kazino, MPB nis hetimet

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka bërë kallëzim penal...
Read More
Aktuale

A mund të përsëritet skenari i viti 2006? Ja çfarë thotë Krenar Lloga

I pyetur nëse shqiptarëve mund t’ju përsëritet skenari i vitit 2006, ministri i drejtësisë, Krenar Lloga tha se kryetari i...
Read More
Aktuale

Dy të vdekur në Korçë

Një lajm i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:25 në qytetin e Korçës këtë të mërkurë. Një person është vrarë...
Read More
Aktuale

Paralajmërime për bombë në disa objekte në Ohër

Ohër, 28 shkurt – Në disa objekte afariste në zonën industriale në Ohër dhe një shkollë mëngjesin e sotëm kanë...
Read More
Aktuale

Nga e hëna pagesa e subvencionimit të racionit për studentë në bazë javore

Në vend që në bazë ditor nga e hëna e ardhshme, mjetet për subvencionimin e racionit të studentëve do të...
Read More
Aktuale

Jeton Shaqiri :Ja kush vendos se kush do jetë bartës në Njësinë 5

Jeton Shaqiri nga BDI ka qenë mysafir në “10 minuta” në TV21. Shaqiri pyetur edhe për zgjedhjet parlamentare dhe bartësin...
Read More
Aktuale

Abdush Demiri nga VLEN u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në kuadër të seancës së 145-të, sot pasdite, pa debat votoi Abdush Demirin...
Read More
Aktuale

Ja sa lindje dhe vdekje janë regjistruar për 3 muaj në Maqedoni

Numri i lindjeve në Maqedoninë e Veriut në tremujorin e katërt 2023 është 4.185 dhe krahasuar me të njëjtën periudhë...
Read More
Aktuale

Vinca:A janë shqiptarët një komb dhe a është shqipja një gjuhë apo dy e më shumë?

(Refleksion pas një debati televiziv) Shkruan: Agim Vinca Mora pjesë në një emision në të cilin nuk e di a...
Read More
Aktuale

Hajdutët futen në bankë në “pikë të ditës” – grabitet shumë e konsiderueshme e parave!

Një ekspoziturë banke në lagjen “Ilinden” të Shkupit ka qenë cak i hajnave të armatosur – ka njoftuar MPB-ja. Sipas...
Read More
Aktuale

Adrian Bajrami ,shqiptari nga Maqedonia kalon te Benfika

Adrian Bajrami do jetë pjesë e skuadrës së Benficës deri në verën e 2026. Mbrojtësi 21-vjeçar dhe klubi portugez kanë...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

47 vjeçarja vdes nga i nxehti !

Një grua e moshës 47 vjeçare është bërë viktima e parë e temperaturave të larta që kanë kapluar vendin ditëve të fundit. Mjekët bënë të ditur se 47 vjeçarja ka...
Read More

Ja ku duhet t’i hidhni mbetjet elektrike në Strugë!

Komuna e Strugës vazhdon përpjekjet për efikasitetin e reciklimit të mbetjeve urbane në qytetin e Strugës. Pas vendosjes së pajisjeve për mbledhjen e mbetjeve të materialit të qelqit Komuna e...
Read More

Ali Shaqiri, “luftëtari”nga Struga që po shkëlqen në Japoni!

Ali Shaqiri është një tjetër sportist me origjinë nga Struga që po shkëlqen në artet marciale.Ali Shaqiri vjen nga fshati Shum i Strugës dhe jeton në Zvicër, ku ka ndërtuar...
Read More

20 smartfonët më të mirë në botë? Ja renditja

Ueb faqja teknologjike ‘tech insider’ ka zgjedhur 20 smartfonët më të mirë në botë. Duke marr parasysh çmimin, dizajnin, karakteristikat, ekosistemin e smartfonëve, ata kanë zgjedhur 20 më të mirët....
Read More

Në një fatkeqësi trafiku e humbi jetën traktoristi nga Debërca

58 vjecari nga fshati Velme komuna e Debërcës është personi që ka humbur jetën duke vozitur traktorin.Sic informon policia viktima e ka humbur jetën në një fatkeqësi trafiku gjatë rrugëtimit...
Read More

Ministria e Financave në Maqedoni e ndërmorri nismën për PayPal

Ministria e Financave zyrtarisht do t’i drejtohet PayPal që të fillohet procedura për vendosjen e shërbimit “pranim i parave” (recieve) në Maqedoni përmes servisit pagesor Paypal, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ky...
Read More

Rufi Osmani: Sali Berisha e “shkatërroi” PPD-në

Ish kryetari i Gostivarit dhe i RDK-së, Rufi Osmani mbrëmë në emisionin Klik Plus, duke folur për trazirat e Gostivarit të vitit 97-të, përmendi edhe përçarjen e PPD-së në atë...
Read More
1 6,647 6,648 6,649 6,650 6,651 6,870

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...