Aktuale

Aktuale

Arrestohet 28 vjeçari në Strugë

Me datë 28.11.2023 në ora 21:30 në rrugën “Pabllo Neruda” në Strugë, oficerë policorë nga Njësia për Punë të Brendshme...
Read More
Aktuale

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e së martes e ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë –...
Read More
Aktuale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell. Ndërsa në pjesët perëndimore me reshje të...
Read More
Aktuale

Do të subvencionohet rritja e pagave në sektorin privat nga 3.000 në 10.000 denarë

Si pjesë e  e pakos së nëntë të masave antikrizë që Qeveria e harmonizoi në seancën e sotme, zëvendëskryeministri për...
Read More
Aktuale

Komunikacioni ajror në aeroportin e Shkupit do të jetë i rregullt në ditët në vijim

TAV Maqedoni njofton se komunikacioni ajror në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit në ditët në vijim – 29 nëntor, 30 nëntor...
Read More
Aktuale

Bilall Kasami nga Tetova: Ne u bashkuam për t’i dhënë fund krimit e korrupsionit që kanë dalur prej kontrolli në RMV

Në Maqedoni lulëzon krimi, korrupsioni dhe varfërimi i qytetarëve, sipas Bilall Kasamit të Lëvizjes Besa. Në tubimin e LEN-in në...
Read More
Aktuale

Vetëvendosje zyrtarisht në përkrahje të opozitës shqiptare – merr pjesë në nënshkrimin e deklaratës së koalicionit

Partitë e opozitës shqiptare, Lëvizja Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike po zhvillojnë një Tetovë tubimin ku edhe zyrtarisht do ta...
Read More
Aktuale

Katër rastet kur nuk duhet ta pini kafen

Duhet ta shmangni kafen në raste të caktuara, për të shmangur efektet anësore, duke filluar nga ankthi deri te rreziku...
Read More
Aktuale

Qoku: Bota ia mbylli dyert, Bujari do t’i hap ministrit të jashtëm rus Llavrov

Shkruan: Bekim Qoku Teksa zv. kryeministri i parë i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi financon dhe administron personalisht...
Read More
Aktuale

Ja kush përfiton para nga qeveria

Qeveria e Maqedonisë së Veriut prezantoi sot pakon e nëntë të masave kundër krizës në vlerë prej 662 milionë euro....
Read More
Aktuale

Rinia e Aleancës në Strugë dhuroi plis dhe flamur për festën e 28 nëntorit

Meqenëse Komuna e Strugës harroi që sot është Dita e Flamurit dhe 111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, FRASH-Strugë mendoi...
Read More
Aktuale

Gëzuar, por duhet të ndajmë patriotizmin nga sharlatanizmi!

Mentor Kikia Sot kombi ynë ka një ditë të shënuar, Ditën e Pavarësisë. Qytetet janë dekoruar në mënyrë festive Kuq...
Read More
Aktuale

Ishin nisur nga Maqedonia për festën e Pavarësisë, aksidentohet autobusi me nxënës

Një autobus me targa të Gostivarit i cili transportonte nxënës shqiptarë nga Maqedonia e Veriut për të marrë pjesë në...
Read More
Aktuale

Kurti nga Vlora: Të ndjekim idealet dhe synimet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit

   Kryeministri Kurti pasi ka dalë nga vizita në ekspozitën me Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës, përmes një deklarate...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Ramush Haradinaj,kryeministër i Kosovës,bashkohet krahu i luftës !

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) dhe Nisma për Kosovën do të kandidojnë bashkërisht në zgjedhjet e 11 qershorit. Pas arritjes se marrëveshjes për koalicion parazgjedhor...
Read More

Shqiptari humb jetën në vendin e punës në Zvicër

I ndjeri Mehmeti derisa sa po voziste në vendin e tij të punës një mjet transportues është goditur nga një veturë. Nga plagët e rënda ai ka vdekur rrugës për...
Read More

,,Qoseto”organizata që tentoi të vrasi Selën dhe deputetët e Parlamentit!

Shpëtim Pollozhani I akuzuari i pare per tentim vrasjen e deputetit Ziadin Sela eshte anetar i organizates ,,Qoseto". Kjo organizate eshte ne mesin e disa organizatave grueviste qe tentuan ti...
Read More

Arben Taravari,flet për bashkim të PDSH-së dhe LR PDSH-së

Sot është duke rrahur në ajër një presion për koalicione partiake, por askush nuk flet për Bashkim Partiak, shkruan sekretari i pergjithshem i LR PDSH-ee, Arben Taravari, transmeton Gazeta Lajm....
Read More

Iseni: A do të ishte mirë të bashkohen PDSH dhe LR PDSH?

Heshtja dhe pasiviteti aktual i PDSH-së dhe Menduh Thaçit nuk i ndihmon aspak shqiptarët e Maqedonisë përballë lëmshit të krijuar pas zgjedhjeve të 11 Dhjetorit dhe sidomos pas natës së...
Read More

Vevcani,planifikon të ndërtojë kompleks-turistik dimëror

Biznisemen nga Austria,Sllovakia por edhe nga Rusia kanë shfaqur interes për të ndërtuar ski-qendër në malin Jabllanicë në pjesën e Komunës së Vevcanit.Sic konfirmojnë nga Komuna e Vevcanit  për mediat,...
Read More

QYTETI I WIL-IT NË ZVICËR TRE DITË RADHAZI FRYMOI SHQIP DHE SHPIRTËRISHT

Më 12,13 dhe 14 maj 2017 në qytetin e Wil-it, Kantoni St. Gallen, Bashkësia Islame Shqiptare zhvilloi manifestimet solemne me rastin e përurimit të xhamisë së re. Në 12 maj...
Read More
1 6,648 6,649 6,650 6,651 6,652 6,758

springsp