Aktuale

Aktuale

Arrestohet 28 vjeçari në Strugë

Me datë 28.11.2023 në ora 21:30 në rrugën “Pabllo Neruda” në Strugë, oficerë policorë nga Njësia për Punë të Brendshme...
Read More
Aktuale

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e së martes e ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë –...
Read More
Aktuale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe periudha me diell. Ndërsa në pjesët perëndimore me reshje të...
Read More
Aktuale

Do të subvencionohet rritja e pagave në sektorin privat nga 3.000 në 10.000 denarë

Si pjesë e  e pakos së nëntë të masave antikrizë që Qeveria e harmonizoi në seancën e sotme, zëvendëskryeministri për...
Read More
Aktuale

Komunikacioni ajror në aeroportin e Shkupit do të jetë i rregullt në ditët në vijim

TAV Maqedoni njofton se komunikacioni ajror në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit në ditët në vijim – 29 nëntor, 30 nëntor...
Read More
Aktuale

Bilall Kasami nga Tetova: Ne u bashkuam për t’i dhënë fund krimit e korrupsionit që kanë dalur prej kontrolli në RMV

Në Maqedoni lulëzon krimi, korrupsioni dhe varfërimi i qytetarëve, sipas Bilall Kasamit të Lëvizjes Besa. Në tubimin e LEN-in në...
Read More
Aktuale

Vetëvendosje zyrtarisht në përkrahje të opozitës shqiptare – merr pjesë në nënshkrimin e deklaratës së koalicionit

Partitë e opozitës shqiptare, Lëvizja Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike po zhvillojnë një Tetovë tubimin ku edhe zyrtarisht do ta...
Read More
Aktuale

Katër rastet kur nuk duhet ta pini kafen

Duhet ta shmangni kafen në raste të caktuara, për të shmangur efektet anësore, duke filluar nga ankthi deri te rreziku...
Read More
Aktuale

Qoku: Bota ia mbylli dyert, Bujari do t’i hap ministrit të jashtëm rus Llavrov

Shkruan: Bekim Qoku Teksa zv. kryeministri i parë i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi financon dhe administron personalisht...
Read More
Aktuale

Ja kush përfiton para nga qeveria

Qeveria e Maqedonisë së Veriut prezantoi sot pakon e nëntë të masave kundër krizës në vlerë prej 662 milionë euro....
Read More
Aktuale

Rinia e Aleancës në Strugë dhuroi plis dhe flamur për festën e 28 nëntorit

Meqenëse Komuna e Strugës harroi që sot është Dita e Flamurit dhe 111 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, FRASH-Strugë mendoi...
Read More
Aktuale

Gëzuar, por duhet të ndajmë patriotizmin nga sharlatanizmi!

Mentor Kikia Sot kombi ynë ka një ditë të shënuar, Ditën e Pavarësisë. Qytetet janë dekoruar në mënyrë festive Kuq...
Read More
Aktuale

Ishin nisur nga Maqedonia për festën e Pavarësisë, aksidentohet autobusi me nxënës

Një autobus me targa të Gostivarit i cili transportonte nxënës shqiptarë nga Maqedonia e Veriut për të marrë pjesë në...
Read More
Aktuale

Kurti nga Vlora: Të ndjekim idealet dhe synimet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit

   Kryeministri Kurti pasi ka dalë nga vizita në ekspozitën me Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës, përmes një deklarate...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Prof.dr.Petrit Pollozhani promovon 5 botimet universitare!

  Me rastin e promovimit të botimeve të pesë teksteve univeritare të Prof.dr Petrit Pollozhani në fushën e ekonomisë. Titujt e autorit janë pesë ku botimi tij i parë është...
Read More

Desha të kandidoj për kryetar komune…

  ( satireskë ) Sipas rregullit, duhej të kisha bërë disa udhëtime: jashtë e brenda vendit! Ky vërtetim pranohej si përvojë pune në fushën e politikës!..Nuk kisha bërë të tilla...
Read More

Një pasagjere në avion solli në jetë vajzën e saj (FOTO)

Diaby Nafi nga Guinea ka lindur në avionin e kompanisë Turkish Airlines, i cili fluturonte në linjën Conakry-Ouagadougou – Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). Gruaja, e cila ishte në muajin...
Read More

Lulzim Zhaku-Aliu,biznismeni i njohur nga Struga në Zvicër projekton topin e Ligës Kombëtare Shqiptare! (FOTO)

Liga e përbashkët e futbollit Kosovë-Shqipëri-Ilirida ku do të merrnin pjesë futbollistët nga të gjitha trojet shqiptare vazhdon të mbetët dëshira me e madhe futbolldashësve shqitparë. Shumë nga ta endërrojnë...
Read More

Të varfrit, edhe më të varfër!

Për 78% të popullsisë, rroga ose pensioni janë burimi kryesor financiar kurse të tjerët mbijetojnë me ndihmë të prindërve, të afërmve ose ndihmës sociale. Të dhënat e Institutit “Finance Think”...
Read More

Në Zvicër, së shpejti do të votohet “me një klik”

Këshilli Federal i Zvicrës në mbledhjen e mbajtur dje ka pohuar se planifikon krijimin e parakushteve që në të ardhmen të mund të votohet në mënyrë elektronike në gjithë vendin....
Read More

YMIT ZENDELI VJEN ME NJË LIBËR KUNDËR MONOTONISË!

  Këto ditë doli nga shtyp libri “Proverba latine në shqip” nga prof.Ymyt Zedeli.U botua në stinën e pranverës dhe paraqet një “behar” që freskon me “aromën” e fjalëve të...
Read More
1 6,740 6,741 6,742 6,743 6,744 6,758

springsp