Aktuale

Aktuale

“Me zemër për Kosovën” një libër i Strugës për Kosovën!

Dje më 20.02.2024 (e martë) u mbajtë promovimi i librit “Me zemër për Kosovën” nga autorët z. Agni Dauti dhe...
Read More
Aktuale

Statusi i Ohrit, UNESCO vendos në korrik

Se cili do të jetë vendimi i ri për statusin e Liqenit të Ohrit, si trashëgimi botërore do të vendoset...
Read More
Aktuale

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

Sondazhi i sublimuar i IPIS-it për të 6 njësitë zgjedhore është publikuar në emisionin e sotëm Objektivi i MRT-së. Në...
Read More
Aktuale

Kanabisi do të jetë i ligjshëm në Gjermani nga 1 Prilli

Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në...
Read More
Aktuale

950 euro i duhen një familje për një muaj në Maqedoni

Shporta e konsumatorit është shtrenjtuar për 313 denarë në muajin shkurt. Sipas raportit të Lidhjes së Sindikatave për muajin e...
Read More
Aktuale

Kapet duke vjedhur në Strugë,procedohet kumanovarja

Policia njoftoi se dje në orën 10:00 në Strugë, zyrtarë policorë kanë arrestuar 23-vjeçaren V.I. nga Kumanova. Ajo dyshohet se...
Read More
Aktuale

Gjendet i vdekur një person në Shkup

MPB njofton se dje rreth orës 11:30 në SPB Shkup është raportuar se gruaja D.S.(67) nga Shkupi është gjetur e...
Read More
Aktuale

BDI: Vështirë të bindet Ali Ahmeti – prioritet ka misionin jo funksionin!

ZGJEDHJET PRESIDENCIALE “Kryeministri shqiptar po vjen”, “Agjenda e gjelbër”, “Diçka e re po vjen” ishin disa nga slloganet që u...
Read More
Aktuale

Ramazani po afron, ja kur fillon agjërimi për besimtarët…

Muaji i shenjtë i ramazanit dhe agjërimi është një nga shtyllat e Islamit dhe zgjatë nga agimi deri në perëndimin...
Read More
Aktuale Struge

Kirurgu strugan Ilmi Reçi ngren alarmin:Mjekët strugan po përballen me presione dhe dhunë në ambientet e punës!

Kirurgu strugan Ilmi Reçi, në një prononcim për Strugalajm, potencoi se mjekët dhe stafi mjekësor në Spitalin e Strugës kanë...
Read More
Aktuale

Në Gjermani nuk mund të hyni me pasaportën e vjetër të Maqedonisë

Pasaporta me emrin e vjetër “Republika e Maqedonisë” pa “e veriut” mund të jetë ende në përdorim në disa vende...
Read More
Aktuale

Xhaferi: Nuk besoj se Ali Ahmeti do të kandidojë për president

Kryeministri teknik, Talat Xhaferi ka deklaruar se Ali Ahmeti nuk do të kandidojë për president të shtetit. “Zotëri Ahmeti ka...
Read More
Aktuale

Ndarja e Aleancës është vulosur, gjykata do të vendosë për vulën

Dy liderët i referohen statutit të partisë, vendimeve të Kuvendit Qendror dhe kongreseve, secili prej tyre pretendon se argumentet dhe...
Read More
Aktuale

Kosovë, ti je krenaria e shqiptarisë‼️

Shkruan: Kim Mehmeti Nga ëndrra shekullore e shqiptarisë, në vitin 1912, lindi Shqipëria‼️Por shqiptarët vazhduan të ëndërrojnë pjesët e munguara...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

UT-ja NË RREZIK

Universiteti i Tetovës do të vazhdojë të jetë peng i uzurpatorit Vullnet Ameti - Në heshtje absolute dhe tinëzare përgatitet uzurpimi i ardhshëm katërvjeçar i funksionit udhëheqës në UT nga...
Read More

Prej të hënën nuk ka rroga në komuna

“Është e patjetërsueshme që menjëherë të zhbllokohen proceset demokratike në Maqedoni dhe Gjorge Ivnaov menjëherë t’ia ndajë mandatin për formimin e Qeverisë kryetarit Zoran Zaev”, thonë nga LSDM në kumtesën...
Read More

Më pakë turistë në mars

Enti Shtetëror i Statistikës sot publikoi se numri i turistëve në maj ka qenë 43.033 dhe shënon ulje për 3,5 për qind në krahasim me muajin e njëjtë të vitit...
Read More

Hashim Thaçi: Zgjedhjet mbahen me 11 Qershor

Në takimin e sotëm të Presidentit Hashim Thaçi me përfaqësuesit e partive politike u bisedua për dy data të mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme, 11 dhe 18 qershori...
Read More

KUR ATDHETARË E TRADHTARË BËHEN BASHKË, E HUMB KUPTIMIN LIRIA!

Abdulla Mehmeti Për ata që nuk kanë lexuar dhe dëgjuar, u sjell një rrëfim të vlefshëm, që ta kuptoni pse rrjedhat politike të kohës së sotme në Maqedoni janë të...
Read More

Artan Aliu sportisti nga Ohri:Unë nuk e njoh konkurrencën

Të dielën, me 14 maj, në Shkup, do të mbahet kampionati i Maqedonisë në kick-boks. Në këtë kampionat do të marrë pjesë edhe kampioni aktual, strugani Artan Aliu, i cili...
Read More

Trajnime zvicerane për hotelieri dhe turizëm

Trajnime të larta zvicerane për hotelieri dhe turizëm do të promovohen sot në Shkup. Promovimin e organizon programi zviceran për rritjen e punësimit të tregut në bashkëpunim me akademinë prestigjioze...
Read More
1 6,756 6,757 6,758 6,759 6,760 6,852

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...