Aktuale

Aktuale

Sa milion turistë kanë ardhur në Shqipëri gjatë vitit 2023?

Në disa debate në studio të ndryshme televizive apo në intervista kam shprehur bindjen time se në statistikat e publikuara...
Read More
Aktuale

Tmerr në Kumanovë, vëllai vret motrën dhe nipin, plagos nipin tjetër

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në mesditë në fshatin Gabresh të Kumanovës, ku një 66 vjeçar nga fshati ka...
Read More
Aktuale

Ja nxënsit nga Belica dhe Oktisi më të mirët në Biologji

Nxenesit nga shkolla fillore “Bashkimi” korren sukses ne garat Komunale ne lenden e Biologjise!Nxenesit Sara Bajramoska nga f. Oktis dhe...
Read More
Aktuale

Është koha kur nuk ka më kohë as për kohën…

Lutfi Dervishi Shqetësimi për “sharlatanët” në media është i drejtë, me kusht që me media të mos nënkuptojmë më veç,...
Read More
Aktuale

Toshkovski: BE-ja nuk do të bëjë probleme për udhëtim me pasaporta me emrin e vjetër kushtetues

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi se sot ka marrë shkrim nga Brukseli se Bashkimi Evropian nuk...
Read More
Aktuale

Ali Ahmeti nesër e jep “lajmin e madh”

“Ali Ahmeti sjell lajmin e madh”, ishte posteri i cili tashmë disa ditë u bë viral nëpër rrjetet sociale, duke...
Read More
Aktuale

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Nga dita e premte, 23 shkurt, në të gjitha drejtoritë rajonale dhe zyrat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) dhe...
Read More
Aktuale

Pasaportë vetëm ata që paguajnë 6 mijë denarë

Qytetarët që kanë lënë termin për fotografim për pasaportë të re sipas procedurës së rregullt do të duhet të presin...
Read More
Aktuale

“Me zemër për Kosovën” një libër i Strugës për Kosovën!

Dje më 20.02.2024 (e martë) u mbajtë promovimi i librit “Me zemër për Kosovën” nga autorët z. Agni Dauti dhe...
Read More
Aktuale

Statusi i Ohrit, UNESCO vendos në korrik

Se cili do të jetë vendimi i ri për statusin e Liqenit të Ohrit, si trashëgimi botërore do të vendoset...
Read More
Aktuale

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

Sondazhi i sublimuar i IPIS-it për të 6 njësitë zgjedhore është publikuar në emisionin e sotëm Objektivi i MRT-së. Në...
Read More
Aktuale

Kanabisi do të jetë i ligjshëm në Gjermani nga 1 Prilli

Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në...
Read More
Aktuale

950 euro i duhen një familje për një muaj në Maqedoni

Shporta e konsumatorit është shtrenjtuar për 313 denarë në muajin shkurt. Sipas raportit të Lidhjes së Sindikatave për muajin e...
Read More
Aktuale

Kapet duke vjedhur në Strugë,procedohet kumanovarja

Policia njoftoi se dje në orën 10:00 në Strugë, zyrtarë policorë kanë arrestuar 23-vjeçaren V.I. nga Kumanova. Ajo dyshohet se...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Kamata të kripura

Përkundër kamatave të ulëta që i imponon Banka Popullore e Maqedonisë, megjithatë trendi i uljes së kamatave të kredive rrjedh në mënyrë të ngadalshme, shkruan gazeta KOHA. Ulja e shkallës...
Read More

Tërmeti e drodhi sërish Shkupin!

Sonte përsëri është dridhur Shkupi nga një tërmet i ri. Tërmeti ka ndodhur në orën 21:12 dhe ka qenë me intensitetit të dobët, njofton TetovaSot. Këto informacione janë publikuar edhe...
Read More

10 vjet burg për shqiptarin që “mbyti” gruan me fustanin e saj

Gjykata e Landit në Regensburg, Gjermani, i ka shqiptuar dënimin me 9 vjet e tre muaj burg një shqiptari me shtetësi gjermane, shkruan tvaktuell.com. Personi 46 vjeçar është dënuar për...
Read More

Aksident masiv në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen 5 makina

Pesë automjete janë përfshirë në një aksident zinxhir pranë Maminasit në autostradën Tiranë-Durrës. Raportohet se nga aksidenti nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Paraprakisht dyshohet se shkak...
Read More

Në Zvicër arrestohen 8 këngëtare e striptiste shqiptare

Policia Kantonale e Zyrihut, pas një kontrolli të bërë në një klub nate në Embrach ka arrestuar 10 persona, përfshirë këtu edhe menaxherin e klubit. Siç bën të ditur polizeinews.ch, bëhet...
Read More

Qemal Toska (Mali), strugani që jeton në Amerikë sjell këngën “UNDERGROUND”

Qemal Toska(Mali ) i cili  ka nisur rrugtimin e tij si kengetar i ri vjen me një projekt të ri  . Këtë herë ai prezantohet  me singelin e tij te...
Read More
1 6,833 6,834 6,835 6,836 6,837 6,854

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...