Aktuale

Aktuale

Taravari nga Struga: Do ta ndalojmë bixhozin dhe kreditë e shpejta, Qeveria e ardhshme do të mbuloj borxhet e qytetarëve nga kreditë e shpejta

Sot, Kandidati për President Arben Taravari zhvilloi vizitë të rëndësishëm në qytetin e Strugës, ku u diskutua problematika të ndryshme...
Read More
Aktuale

“E vrava gruan…”/ Edmond Lajqi u dorëzua vet në Polici dhe raportoi për krimin ndaj bashkëshortes

Ky krim që tronditi Pejën dyshohet se ndodhi në banesën e çiftit.Sinjali ka mësuar se çifti dyshohet se kanë pasur...
Read More
Aktuale

Detaje nga vrasja / Burri e qëlloi gruan dy herë me armë zjarri në kokë në banesë, tre fëmijët…

  Detaje të tjera kanë dalë nga vrasja në Pejë.  Sipas burimeve, rreth orës 08:00 të ditës së sotme, Gjyljeta...
Read More
Aktuale

Aksident trafiku në një fshat të Strugës

Më datë 15.04.2024, në ora 21:15, në Stacionin Policor të Strugës është raportuar se në rrugën lokale për fshatin Podgorci...
Read More
Aktuale

Numri i shkollave fillore në rënie, 15 shkolla të mbyllura

Në një vit, numri i shkollave fillore në Maqedoni është ulur me 15, ndërsa numri i mësuesve është rritur me...
Read More
Aktuale

Arben Taravari: Vetingun do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN

“Vetingun edhe të politikanëve, edhe të gjykatësve edhe të prokurorëve do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN”, këtë...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha...
Read More
Aktuale

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

I ftuar në ClickPlus, Bilall Kasami tha se kandidati për president nga VLEN, Arben Taravari ka mbështetjen e të gjithë...
Read More
Aktuale

Valë e reagimeve nga Beogradi pas vendimit të Bujar Osmanit. “Politikë antiserbe” thotë Daçiq

Deklarata e ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e dhënë dje se vendi do të...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Taravari, Osmanit: Mos u bën haxhi pishman për Ballkanin e Hapur

Kandidati për president nga radhët e koalicionit VLEN, Arben Taravari ka komentuar edhe deklaratën e kundërkandidatit të tij Bujar Osmanit...
Read More
Aktuale

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

Aksident i rëndë në autostradën A94. Një vozitës (57) i një furgoni të vogël, pasditen e së martës ishte jashtëzakonisht...
Read More
Aktuale

Osmani: Fronti Europian është një nga gjërat më të rëndësishme e viteve të fundit në vend

Qendër Zhupa ka qenë lokacioni i radhës ku ka zbarkuar karvani i kandidatit për president, Bujar Osmani. Osmani ka theksuar...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Ja ku mund ta gjeni librin e Ymit Zendelit,profesorit të njohur nga Struga

  Pas interesit të shfaqur nga lexuesit strugan për librin e sapodal të profesorit të nderuar nga Struga  Ymit Zendelit ‘’Strugalajm.com’’ pasi u informua nofton se libri në fjalë tashmë...
Read More

Nikolla Gruevski: Lufta politike në Kuvend është luftë për Maqedoninë

Lufta politike në Kuvend është luftë për Maqedoninë çfarë është unitare, e plotë ,me këtë emër që e kemi, ndërsa LSDM-së i pengon që populli dhe VMRO-DPMNE që ta porositë...
Read More

Liqeni i Ohrit i rrezikur nga urbanizimi

Përskaj shqetësimit të aktivistëve, ekspertëve dhe banorëve të vendbanimit Lagadin, hoteli ndërtohet në largësi prej 20 metrash nga bregu i liqenit. Është duke u ndërtuar në vendin e ish shitores...
Read More

Kapet me 18 milion euro kokainë, 16 vite burg shqiptari

Me 16 vite burgim është dënuar nga gjykata e Bolzano-s në Itali një 37-vjecar shqiptar me iniciale G.E., 2 vite më pak se sa kishte kërkuar prokuroria. Më 20 Janar...
Read More

Infantilizimi

Kjo atmosferë që po mbisundon në Maqedoni dhe gënjeshtrat të cilat si e vërtetë absolute po i imponohen masave që po e bjerrin kohën duke protestuar, po rrezikojnë të shndërrohen në...
Read More

LSDM: Populli është qeveria e re që do të formohet shumë shpejt

LSDM në reagimin me shkrim të deklaratës së sotme të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, thekson se ai, “nuk është populli dhe se populli është qeveria ere që do të...
Read More

Analistë rusë dhe serbë: SHBA po përdor shqiptarët për të zgjeruar ndikimin në Ballkan

Faktori ‘shqiptar’ është kthyer në një instrument për fuqitë perëndimore, me qëllim që të zgjerojnë  ndikimin e tyre në Ballkan. Një gjë e tillë filloi me bombardimin e Jugosllavisë në...
Read More
1 6,940 6,941 6,942 6,943 6,944 6,965

Loading...
loading...
springsp
 

Loading...
loading...