Aktuale

Aktuale

Shanset që të kualifikohet më tej Shqipëria-ja skenaret

Shqipëria barazoi 2-2 ndeshjen e kësaj të mërkure kundër Kroacisë dhe me 1 pikë të marrë gjendet në vendin e...
Read More
Aktuale

Janë të uritur çunat, gjithmonë më thonë ‘të hënksha këtë, të hënksha atë

Ish-banorja e Big Brother VIP Albania 3, Rike Roçi, u shfaq në emisionin “Fiks Fare”, ku ndau disa momente të...
Read More
Aktuale

Sylvinho :“Ne e meritonim ta fitonim këtë ndeshje”

  Barazimi midis Shqipërisë dhe Kroacisë duket se na ka mbajtur ende në lojë për një kualifikim të mundshëm nga...
Read More
Aktuale

Burrë e grua vdesin brenda ditës!

Një ngjarje shumë e rrallë ka ndodhur në fshatin Bradash të Podujevës. Burri dhe gruaja kanë ndërruar brenda 24 orëve....
Read More
Aktuale

Punëtorët nga Nepali ikin nga vendet e punës , kërkohen nga policia

Në dy raste të veçanta në Shkup, dje janë zhdukur shtatë punëtorë nga Nepali nga dy ndërmarrje të Shkupit. Siç...
Read More
Aktuale

Shqipëria pjesën e parë fiton ndaj Kroacisë

Shqipëria 1 me 0 përballë kroatëve. Qazim Laçi zhbllokon shifrat pas 11 minutash lojë, duke mposhtur me kokë Livakovic. Pas...
Read More
Aktuale

Feride Haxhiu dhe Kaltrina Beqiri zënë vendin e Mexhitit dhe Limanit në Parlament

Të hënën pasi të fillojë me punë Qeveria e re në të cilën ministra do të jenë Izet Mexhiti dhe...
Read More
Aktuale

VMRO DHE MICKOVSKI NË OFANZIVË ?!

Xhevdet Nasufi Edhe euforia për ndryshim në Maqedoninë e Veriut(MV) kaloj me zgjedhjet, sikur edhe festa e Bajramit dhe po...
Read More
Aktuale Sport

New York Times profil për Nedim Bajramin: Rekordmeni që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Kishin kaluar njëzet e tre sekonda kur Federico Dimarco bëri një rrëmujë të tmerrshme në një rivënie në të majtë...
Read More
Aktuale Kulturë

Miqësia Kroato ~ Shqiptare 🇭🇷🇦🇱!Njerëz që kontribuan për këtë miqësi:

Miqësia Kroato ~ Shqiptare 🇭🇷🇦🇱!Njerëz që kontribuan për këtë miqësi:AKADEMIK PROF.DR. ALEKSANDAR STIPČEVIĆ(10.10.1930-30.08.2015)AKADEMIK PROF.DR. ZEF MIRDITA (13.03.1936-04.04.2016)GAZETARI Mehmet Latifi i...
Read More
Aktuale

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër, ndërsa...
Read More
Aktuale

Ja cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë?

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e EuropianitShqipëria ndeshet sot me Kroacinë, në përballjen e Volksparstadion që...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Nevzat Halili: Ideja për “Iliridën” është e gjallë dhe nuk ka vdekur (VIDEO)

Ekskluzivisht për gazetën Lajm me rastin e 25 vjetorit të shpalljes së “Iliridës” është deklaruar Nevzat Halili, njëri ndër protagonistët kryesor të organizimit të referendumit për autonomi politike dhe territoriale...
Read More

Bajram Pollozhani: Dalja e BDI-së nga Qeveria e zhbllokon Kuvendin (VIDEO)

Duke komentuar nga aspekti Kushtetues zhvillimet në skenën politike, profesori Bajram Pollozhani vlerëson se partitë duhet të tregojnë përgjegjësi para qytetarëve dhe të gjejnë mirëkuptimin për zhbllokimin e Kuvendit. Në...
Read More

Prof.dr.Petrit Pollozhani promovon 5 botimet universitare!

  Me rastin e promovimit të botimeve të pesë teksteve univeritare të Prof.dr Petrit Pollozhani në fushën e ekonomisë. Titujt e autorit janë pesë ku botimi tij i parë është...
Read More

Desha të kandidoj për kryetar komune…

  ( satireskë ) Sipas rregullit, duhej të kisha bërë disa udhëtime: jashtë e brenda vendit! Ky vërtetim pranohej si përvojë pune në fushën e politikës!..Nuk kisha bërë të tilla...
Read More

Një pasagjere në avion solli në jetë vajzën e saj (FOTO)

Diaby Nafi nga Guinea ka lindur në avionin e kompanisë Turkish Airlines, i cili fluturonte në linjën Conakry-Ouagadougou – Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). Gruaja, e cila ishte në muajin...
Read More

Lulzim Zhaku-Aliu,biznismeni i njohur nga Struga në Zvicër projekton topin e Ligës Kombëtare Shqiptare! (FOTO)

Liga e përbashkët e futbollit Kosovë-Shqipëri-Ilirida ku do të merrnin pjesë futbollistët nga të gjitha trojet shqiptare vazhdon të mbetët dëshira me e madhe futbolldashësve shqitparë. Shumë nga ta endërrojnë...
Read More

Të varfrit, edhe më të varfër!

Për 78% të popullsisë, rroga ose pensioni janë burimi kryesor financiar kurse të tjerët mbijetojnë me ndihmë të prindërve, të afërmve ose ndihmës sociale. Të dhënat e Institutit “Finance Think”...
Read More
1 7,063 7,064 7,065 7,066 7,067 7,081

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...