Partia e Gruevskit:Pse Zaev po heshtë ndaj qëndrimeve antimaqedonase të Edi Ramës, Ditmir Bushatit dhe Ziadin Selës

Partia e Gruevsit VMRO-DPMNE ka vazhduar me akuzat e saj kundër deklaratës së partive shqiptare dhe shtrembërimin e saj. Ajo kësaj radhe nuk ka kursyer as kryetarin e LR-PDSH, Ziadin Sela dhe deputetin e LSDM, Muhamed Zekirin.

Për Selën, VMRO thekson se LSDM dhe lideri i saj Zaev po heshtë për fyerjet dhe qëndrimet antimaqedonase të Edi Ramës, Ditmir Bushatit dhe Ziadin Selës.

“Krimineli Zaev po heshtoë dhe shpreson në Qeverinë që varet nga radikali Sela, për të cilin maqedonasit nuk ekzistojnë”, thekson komunikata e VMRO-DPMNE. Ndërsa më tej për deputetin e LSDM Zekiri theksohet se ai ka dëshmuar se është pranuar platforma e Tiranës nga ana e partisë së tyreStrugaLajm
Loading…


loading…