Për fundjavën festive mot i ngrohtë me reshje të përkohshme të shiut

Deri në fund të javës së punës temperaturat do të jenë në rritje, ndërsa nga e shtuna do të ketë rritje të vranësirave gjatë gjithë ditës. Deri të martën pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë shi lokal, i cili  mund të jetë edhe i rrëmbyeshëm me paraqitje të bubullimave. Prej të dielës do të fillojë të fryjë erë veriore e cila do të sjellë zbritje të temperaturave për 4 deri në pesë gradë nga dita paraprake. Nga e hëna  temperatura sërish do të jetë në rritje. Për uikendin e festës temperatura ditore do të arrijë deri në 26, të dielën 21 dhe të hënën 24 gradë celsius.

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...