Qemal Toska (Mali), strugani që jeton në Amerikë sjell këngën “UNDERGROUND”

Qemal Toska(Mali ) i cili  ka nisur rrugtimin e tij si kengetar i ri vjen me një projekt të ri  . Këtë herë ai prezantohet  me singelin e tij te radhes me kengen “UNDERGROUND” .Mali (Qemal Toska) ashtu sic njihet në prezantimin  artistik është i riu me origjinë nga Tateshi i Epërm i Strugës i cili jeton në Amerikë   i cili nëpërmjet këngës tenton të prezantoj artin e tij në vendin e mundësive  .19 vjecari i lindur në Strugë, por i vendosur prej shumë vitesh në SHBA ku jeton me familjen përvec kësaj kënge më herët është  prezantuar me këngën ‘’On Top’’ .Viteve të fundit ka patur disa raste ku të rinj me origjinë shqiptare  falë talentit dhe mundësisë kanë arritur të jenë të suksesshmë në Amerikë, jo vetëm në art por edhe në fusha të tjera.(Strugalajm.com)

StrugaLajm


Loading...
loading...