Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, ja ku ishte epiqendra

Tërmet me një intensitet prej III ballë sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane është ndjerë mbrëmë në ora 23 e 37 minuta në pjesën jugperëndimore të vendit, në Dibër dhe rrethinë, njoftoi Observatori Sizmologjik në Fakultetin Matematiko-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 127 kilometra në jugperëndim të Shkupit, në Republikën e Shqipërisë fqinje, me magnitudë lokale Rihter ML3.2.StrugaLajmStrugaLajmStrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...