Rrahje masive mes nxënësve të dy shkollave për një vajzë në Shkup

Një rrahje masive ka ndodhur dje në Shkup, ndërmjet nxënësve të shkollës së mesme të mjekësisë “Dr. Pançe Karagjozov” dhe nxënësve të shkollës së mesme “Vasill Antevski Dren”, përcjell TV21. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme, shkaktar i rrahjes ka qenë një vajzë.

“Më datë 12.04.2023, në SPB Shkup është denoncuar se në ora 14:10, para Shkollës së Mesme të Mjekësisë “Dr. Pançe Karagjozov” në Shkup ka pasur rrahje ndërmjet dy nxënësve të kësaj shkolle nga njëra anë, dhe disa nxënësve të tjerë të Shkollës së Mesme “Vasill Antevski Dren” nga ana tjetër, kurse sipas të denoncuar rrahja ka ndodhur për një vajzë. Ndërmerren masat për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftim.StrugaLajm
Loading…


loading…