Shpërndanin drogë në Zvicër, arrestohen dy të rinjtë shqiptarë

Dy të rinj shqiptar janë arrestuar në Zvicër, pasi akuzohen për shitje të lëndeve narkotike. Mediet e huaja bëjnë me dije se njërit prej tyre i janë gjetur sasi të mëdha heroine dhe kokaine, si edhe mijëra franga zvicerane që dyshohet se janë përfituar nga shitja e drogës, por ai u arrestua vetëm pasi u kap në flagrancë nga policia duke i shitur drogë një personi tjetër.

Dy të rinjtë po mbahen në paraburgim, ndërsa autoritetet përkatëse janë duke kryer hetimet e nevojshme ndaj të dyve.StrugaLajm
Loading…


loading…