Shpërthen boksieri shqiptar MARKU: A E NJEH BOKSIN KY GJYQTAR, JAM GODITUR VETËM NJË HERË

Ka përfunduar meçi ndërmjet Florian Markut dhe Jamie Strwart në The SSE Arena, Wembley.

Meçi përfundoi në barazim, por shqiptari nuk ishte aspak i kënaqur me vendimin e gjyqtarit.

‘Kjo është shaka e dini, ky gjyqtar nuk di asgjë për boksin. Ai më goditi vetëm njëherë në fytyrë, unë e rrëzova dhe e godita shumë atë’, tha ai.

‘Ata po na prishin karrierën me këto vendime, në rregull, ai është boksier i mirë por nuk e meritoi fitoren. Si mund të jetë ky rezultat, jam shumë i zhgënjyer me të gjithë gjyqtarët’, përfundoi Florian Marku.

Loading...
loading...Loading…


loading…