Shpërthen gazetari i njohur,Naser Selmani: Krimi ka emër – BDI

Ka shpërthyer gazetari i njohur Naser Selmani pas ngjarjeve të ditës së sotme. Pas tragjedisë së rëndë ku humbën jetë 46 qytetarë të Maqedonisë dhe pas informatave se Gjykata Administrative ka rrëzuar ankesat e opozitës për Dibrën, Selmani ka drejtuar gishtin tek një subjekt. Sipas tij, Bashkimi Demokratik për Integrim është parti e kriminalizuar, madje duke shkuar edhe më larg, e duke e titulluar këtë parti si “krimi vetë”.

“Krimi ka emër. BDI!”, ka shkruar shkurtimisht Naser Selmani, ndërsa paraprakisht ka shkruar se “jeta e shqiptarit nuk vlenë pesë pare në Maqedonistan”, përcjell in7.

Loading...
loading...Loading…


loading…