Shqipëria në finalen e Eurovizion/ Zbulohet kur do të këndojë Jonida Maliqi

Këngetarja Jonida Maliqi ka dhënë një performancë të shkëlqyer mbrëmjen e kaluar në Eurovizion dhe ka arritur ta kalojë në finale.

Kënga “Ktheju Tokës” ka patur një impakt shumë të mirë tek njerëzit nga e gjithë bota të cilët e kanë pëlqyer dhe vlerësuar këngën.

Faqja zyrtare e Eurovision ka publikuar listën e vendeve të kualifikuara sipas renditjes që do kenë më 18 maj.

Ndërkohë publiku po pret me padurim performancën e Madonnës, e cila do këndojë dy këngë në finalen e madhe.

Vendet e kualifikuara sipas rendit të performancës në finale

1-Malta

2-Shqipëria

3-Republika Ceke

4-Gjermania

5-Rusia

6-Danimarka

7-San Marino

8-Maqedonia e Veriut

9-Suedia

10-Sllovenia

11-Qipro

12-Holanda

13-Greqia

14-Izraeli

15-Norvegjia

16-Mbretëria e Bashkuar

17-Islanda

18-Estonia

19-Bjellorusia

20-Azerbajxhani

21-Franca

22-Italia

23-Serbia

24-Zvicra

25-Australia

26-Spanja

Loading...
loading...Loading…


loading…