Shqiptari akuzohet për dhunim në Suedi

Një burrë i moshës 30 vjeçare, është dënuar nga një gjykatë në qytetin e Uddevalla në Suedi.

Bëhet fjalë për shqiptarin Avni Ajeti, shkruan flashback, përcjellë Klan Kosova.

Ai është dënuar me dy vjet burgim, kurse gruas që ka dhunuar do të duhet t’ia paguajë 100 mijë dollarë si dëmshpërblim.

Ajeti është arrestuar nga policia në Suedi pasi është gjetur përmes rrjetit social Facebook dhe është njohur nga viktima.StrugaLajm

“Burri dhunimin e ka kryer në muajin gusht në një podrum biçikletash. Ai ka mohuar krimin duke thënë kanë bërë marrëdhënien vullnetarisht”.

“Por Gjykata e Qarkut nuk u ka besuar pohimeve të tij”, shkruan mediat lokale të Uddevalla.

In : Aktuale

Loading...
loading...