Shqiptari në Gjermani:Hedh të dashurën nga dritarja (FOTO)

Një shqiptar në Gjermani akuzohet se ka hedhur nga dritarja e katit të dytë të baneës të dashurën e tij rumune.

Të hënën në Dyseldorf, një 24-vjeçare është hedhur nga dritarja e katit të dytë dhe dyshohet se veprimi është kryer nga i dashuri i saj 39-vjeçar, shkruan “Bild”.

Vajza mbeti e plagosur rëndë dhe është dërguar menjëherë në spital. Tani është jashtë rrezikut për jetë. 39-vjeçari shqiptar është arrestuar të martën dhe të mërkurën ka dalur përpara Gjykatës. Prapaskenat janë të panjohura.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Rethelstraße të lagjes Düsseltal. Policia dhe Prokuroria hetojnë rastin për “vrasje të mbetur në tentativë”.StrugaLajm

In : Rajoni

Loading...
loading...