Shtetasi i Maqedonisë së Veriut vret bashkëshorten në Gjermani

Pardje rreth orës 19:00 ka ndodhur një vrasje në të cilën dyshohet se është vrarë një 41-vjeçare nga bashkëshorti i saj. Burri u arrestua atë mbrëmje në zonën Hattinger Straße / Krayer Straße në Gelsenkirchen

Gjatë kontrollit, policia e Essenit u mbështet edhe nga një helikopter i Policisë Federale gjermane.

Hetimet nga skuadra e vrasjes që ishte ngritur vazhduan gjatë natës. Mëngjesin e sotëm trupi i gruas është bërë autopsi. Mësohet se gruaja ka marrë plagë të shumta me thikë dhe për pasojë ka ndërruar jetë.
Bashkëshorti u soll para gjykatës pasditen e sotme, e cila lëshoi ​​një urdhër arresti për vrasje nga pakujdesia, transmeton portali Shtegu. Për këtë arsye shtetasi 47-vjeçar maqedonas u transferua në institucionin korrektues.StrugaLajmStrugaLajm

Gjatë natës dy fëmijët e mitur (8, 16 vjeç) janë kujdesur nga pastorë të urgjencës. U mobilizua edhe zyra e mirëqenies së të rinjve. Ata janë ende me të afërmit e tyre.StrugaLajm

Policët e vendosur në vendngjarje, të cilët kryen masat e para të ringjalljes, u kujdesën gjithashtu atë natë nga ekipi i mbështetjes psikosociale të policisë së North Rhine-ëestphalia (ekipi i PSU).
Hetimi është në vazhdim.

In : Aktuale

Loading...
loading...